معاون حقوقی رییس جمهوری اعلام کرد:

اصلاح قوانین دست و پاگیر سرمایه‌گذاری روی میز کمیته‌ای متشکل از سه قوه

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی اعلام کرد: کمیته ماده 76 متشکل از نمایندگانی از قوای سه‌گانه کشور، بررسی و اصلاح قوانین دست و پاگیر سرمایه‌گذاری را در دستور کار خود قرار داده است.

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 - 20:35

الهام امین زاده امروز (چهارشنبه) درحاشیه همایش توسعه و سرمایه‌گذاری استان ایلام و در گفت و گو با خبرنگاران، با تاکید بر لزوم گسترش سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در کشور، گفت: قوانین و مقررات دست و پاگیر یکی از مهمترین موانع توسعه سرمایه‌گذاری است که برطرف کردن این موانع مورد توجه کمیته ماده 76 قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: کمیته ماده 76 متشکل از دو نفر از قوه مجریه، دونفر از قوه مقننه و دو نفر از قوه قضاییه است که من و آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی به عنوان نمایندگان قوه مجریه در این کمیته حضور داریم.
معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: دبیرخانه این کمیته، قوانین مزاحم و دست و پاگیر را شناسایی و اگر نیاز به اصلاح و یا حذف باشد آنرا بررسی و برای عملیاتی شدن اعلام می‌کند.
وی ادامه داد: این کمیته پیش از این در حوزه تامین اجتماعی و روابط کارفرما و کارگر ورود و نظرات خود را برای اصلاح قوانین مزاحم در این بخش ارایه کرده بود و اکنون وارد موضوع سرمایه‌گذاری و فضای کسب و کار شده است.
امین زاده افزود: در این راستا از افکار عمومی و مردم هم استعلام کرده‌ایم که اگر قوانین مزاحمی مشاهده می‌کنند به ما اعلام کنند..
معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به برگزاری «همایش توسعه و سرمایه‌گذاری ایلام» که همزمان با سفر استانی رییس جمهوری به استان ایلام و با حضور«محمد نهاوندیان» رییس دفتر رییس جمهوری برگزار شد، گفت: استان ایلام استانی با توانمندی‌های بالا و ظرفیت‌های زیست محیطی، منابع طبیعی و کشاورزی است که با توجه به این ظرفیت‌ها، زمینه‌های مناسبی برای آبادانی استان وجود دارد.
وی ادامه داد: ویژگی‌های خاص آب و هوایی، زیست محیطی و قرار گرفتن این استان در مرز با کشور عراق، باعث شده است که به توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت، کشاورزی و همچنین گردشگری این استان توجهی ویژه شود.

شناسه خبر: 77319