رییس جمهوری در همایش توسعه و سرمایه‌گذاران استان ایلام:

شایسته‌ترین پاسخ به عزت آفرینی ایلامی‌ها، تلاش برای آبادانی این استان است

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) در همایش توسعه و سرمایه‌گذاران استان ایلام با اشاره به عزت آفرینی اهالی ایلام در دوران دفاع مقدس و بار سنگینی که این استان در این دوران بر دوش کشید، افزود: شایسته‌ترین پاسخ به عزت آفرینی ایلامی‌ها در دوران دفاع مقدس تلاش برای عمران و آبادانی این استان است.

شناسه خبر: 77317 -

چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 - 20:01

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه هر نقطه‌ای از کشور برای ما حکم بخشی از سرزمین ایران را دارد و به لحاظ توسعه هیچ بخشی از آن تفاوتی با بخش‌های دیگر ندارد، گفت: البته کسانی که اهل استان ایلام هستند و به آن تعلق خاطر دارند پیشرفت این استان طبیعتاً جذابیت بیشتری دارد و همین موضوع مزیتی نسبی برای پیشرفت استان است.
دکتر روحانی با بیان اینکه ایران و ایرانی لیاقت و استعداد الگو و نمونه شدن را دارد، اظهار کرد: ایران همه ملزومات، استعداد و ظرفیت‌های لازم برای پیشرفت و الگو شدن را دارد و امروز همه باید دست به دست هم دهیم تا همه کشور را آباد کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به مرزی بودن ایلام تصریح کرد: هم مرز بودن ایلام با عراق که اتصال و اشتراک فرهنگی و تاریخی دیرینه با ایران دارد بسیار برای توسعه و امنیت ایلام و ایران اهمیت دارد و ضرورت سرمایه‌گذاری برای پیشرفت این استان را دو چندان می‌کند.
دکتر روحانی با برشمردن استعدادهای ایلام در عرصه های گردشگری، نفت، گاز، پتروشیمی و فرصت برخورداری از مرز و امکان صادرات کالا گفت: دولت تدبیر و امید در حد توان خود بر روی ظرفیت‌های پیشرفت این استان متمرکز شده و سرمایه‌گذاری‌های لازم در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و اصلاح شیوه‌های آبیاری را انجام خواهد داد.
رییس جمهوری اضافه کرد: البته دولت یازدهم بنا ندارد هیچ پروژه‌ای را تا زمان انجام بررسی‌های دقیق و کارشناسی و تصویب در هیأت دولت اعلام کند یا قولی در رابطه با آن به مردم بدهد چرا که مردم در این سال‌ها حرف و شعار زیاد شنیدند و دیگر بس است. دولت برنامه‌های مفصلی برای بخش نفت و گاز ایلام دارد اما چون این برنامه‌ها بلندمدت است از اعلام آنها خودداری می‌کنیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه طبیعی است که سرمایه‌گذار باید به آینده سرمایه‌گذاری خود اطمینان داشته و امیدوار باشد، اظهار کرد: دوران افراطی‌گری و سر و صدا راه انداختن سپری شده و باید به دنبال منافع کشور باشیم.
رییس جمهوری جایگاه امروز ایران در منطقه و جهان را ممتاز و شایسته توصیف و تصریح کرد: امروز وضعیت ایران به گونه‌ای است که تنها مسأله سرمایه گذاری ایرانیان مطرح نیست، بلکه توجه سرمایه‌گذاران جهانی نیز معطوف به ایران است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت برای سرمایه‌گذاری 70 میلیارد دلاری در بخش پتروشیمی برنامه دارد، گفت: طبیعی است که دولت برای این منظور روی مشارکت بخش خصوصی حساب ویژه‌ای باز کرده است.
رییس جمهوری با ابراز خرسندی از تشکیل چنین جلساتی، اظهار کرد: به عنوان رییس جمهوری اعلام می کنم که دولت معتقد است که باید تسهیلات لازم برای فعالیت پرنشاط اقتصادی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد و به همین منظور تمام تلاش خود را برای تسهیل و بهبود شرایط بین المللی در راستای ارتقای شرایط سرمایه‌گذاری به کار گرفته است.
دکتر روحانی تأکید کرد: دولت به دنبال آن است که شرایط منطقه‌ای و جهانی با حفظ عزت و سربلندی به نفع کشور بهبود یابد که نشانه‌های آن در مدت سپری شده از فعالیت دولت یازدهم بویژه در منطقه و در ارتباط با کشورهای همسایه قابل مشاهده است.

شناسه خبر: 77317

- سفرهای کاروان تدبیر و امید

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده