دکتر جهانگیری در دیدار سفیر بلاروس:

افق روابط جمهوری اسلامی ایران و بلاروس بسیار روشن است

معاون اول رییس جمهور افق روابط جمهوری اسلامی ایران و بلاروس را بسیار روشن ارزیابی و بر اهتمام و تلاش دولت تدبیر و امید برای تقویت روابط با کشور دوست بلاروس در تمامی حوزه‌ها تاکید کرد.

شناسه خبر: 77285 -

سه شنبه 16 ارديبهشت 1393 - 19:27

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز(سه‌شنبه) در دیدار «ویکتور ریباک واسیلی یویچ» سفیر بلاروس در ایران، با اشاره به کاهش تبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در سالهای 2012 و 2013 اظهار داشت: تهران و مینسک باید راه حلی مناسب برای افزایش مناسبات اقتصادی و رفع موانع فراروی روابط تجاری فیمابین پیدا کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین بر ضرورت گسترش همکاری و سرمایه‌گذاری‌های مشترک دو کشور تاکید کرد و خواستار بسترسازی مناسب برای توسعه فعالیت بخش خصوصی و شرکتهای تجاری ایرانی در بلاروس شد.
دکتر جهانگیری روابط سیاسی ایران و بلاروس را روابطی نزدیک و خوب توصیف کرد و افزود: دو کشور در مقاطع مختلف حمایت‌های لازم را در مواضع بین‌المللی از یکدیگر به عمل آورده‌اند.
معاون اول رییس جمهور همچنین سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به بلاروس را گامی در جهت توسعه روابط تجاری دو کشور دانست و اظهار امیدواری کرد ایران و بلاروس بتوانند اقداماتی جدی‌تر در جهت افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی فیمابین انجام دهند.
سفیر بلاروس در ایران نیز در این ملاقات با تاکید بر اینکه بلاروس علاقه‌مند به توسعه روابط دوستانه و گسترش مناسبات تجاری با جمهوری اسلامی ایران است گفت: دو کشور از روابط بسیار خوبی برخوردار هستند و موانع سیاسی در مناسبات میان تهران و مینسک وجود ندارد.
ویکتور ریباک واسیلی یویچ همچنین خواستار گسترش همکاری‌ها و سرمایه‌گذاری‌های مشترک میان دو کشور شد و افزود: دولت تدبیر و امید بستر مناسبی برای توسعه روابط و گسترش همکاری‌های تجاری ایجاد کرده است و امیدوارم با رفع مشکلات پیش روی گسترش روابط اقتصادی، شاهد جهشی در حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور باشیم.

شناسه خبر: 77285

- دیدارهای خارجی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده