در سومین جلسه مجمع حقوقدانان حقوق بین‌الملل صورت گرفت؛

بررسی راهکارهای حقوقی مقابله با تحریم‌های وضع شده علیه ایران

سومین جلسه مجمع حقوقدانان حقوق بین‌الملل شامگاه دوشنبه با حضور معاون حقوقی رییس‌ جمهوری، مسئولان حقوقی دستگاه‌های اجرایی و حقوقدانان و اساتید دانشگاه‌ها برگزار شد.

سه شنبه 16 ارديبهشت 1393 - 12:30

دکتر الهام امین‌زاده در این جلسه که با موضوع بررسی راهکارهای حقوقی مقابله با تحریم‌های وضع شده علیه ایران برگزار شد، با بیان اینکه تحریم‌ها اقتصاد کشور را تحت تأثیر و در سختی قرار داده، تصریح کرد: حقوقدانان می‌توانند در زمینه کاهش آثار تحریم به منظور دستیابی به شکوفایی اقتصادی در شرایط تحریم نقش به سزایی داشته باشند.
معاون حقوقی رییس‌جمهوری افزود: در این راستا باید دانش حقوق و نقش بازیگران بین‌المللی را در حوزه مسایل منطقه‌ای و جهانی مورد بررسی قرار دهیم.
امین‌زاده با بیان اینکه مقابله حقوقی با تحریم‌ها در سال‌های گذشته در حواشی مسایل سیاسی و اجتماعی کشور مطرح بوده است، گفت: قصد ما این است تا مطابق حقوق کشورها در حوزه اقتصادی، شرافتمندانه در قالب قوانین حقوقی و مذاکره بین‌المللی به مقابله با تحریم‌ها بپردازیم.
معاون حقوقی رییس‌جمهوری با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خاطر نشان کرد: اگر اقتصاد ما مقاوم و بسترهای لازم در آن باشد می‌توانیم از شوک‌های داخلی و خارجی به اقتصاد در اثر تحریم‌ها جلوگیری کنیم.
امین‌زاده آمادگی حقوقی، تعامل بین قوا در داخل کشور و تعامل با دیگر کشورها را سه عامل مهم در ایجاد اوضاع با ثبات اقتصادی برشمرد و بر ضرورت تأمل در نظام قراردادهای بین‌المللی و استفاده از مشارکت فعالانه بخش خصوصی در حوزه اقتصاد تأکید کرد.
در این جلسه مسئولان حقوقی دستگاه‌های اجرایی سوالات و مشکلات خود در زمینه مسایل حقوقی مرتبط با تحریم‌ها را مطرح و راهکارهای مقابله با تحریم‌های وضع شده علیه ایران از سوی حقوقدانان مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

شناسه خبر: 77274