دکتر امین‌زاده در بازدید از نمایشگاه کتاب

استفاده از ظرفیت دیجیتال در انتشار کتب قانون از برنامه‌های معاونت حقوقی ریاست جمهوری است

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دیجیتال و ارائه نسخه‌های مناسب استفاده در تلفن همراه در کتب قانون از برنامه‌های آینده این معاونت است.

يکشنبه 14 ارديبهشت 1393 - 20:07

دکتر الهام امین‌زاده ظهر امروز (یکشنبه) از غرفه‌های عمومی و ناشران دانشگاهی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کرد.
وی همچنین از غرفه معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات ریاست جمهوری نیز بازدید کرد و با توضیحات مسئولان غرفه از تازه‌های نشر و فعالیت‌های بخش انتشارات این معاونت اطلاع حاصل کرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری در جریان این بازدید، کتب ارائه شده در نمایشگاه امسال کتاب تهران را متنوع و استقبال بازدیدکنندگان را مطلوب توصیف کرد.
دکتر امین‌زاده با اشاره به اینکه در غرفه معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز کتب متعدد و متنوعی ارائه شده است، افزود: محور برنامه‌های آینده معاونت استفاده از ظرفیت‌های دیجیتالی و ارائه نسخه‌های مناسب استفاده در تلفن همراه است تا همه بدون نیاز به حمل کتب حجیم و سنگین امکان استفاده به‌هنگام از قوانین را داشته باشند.
وی ترجمه قوانین داخلی به زبان‌های مختلف برای آشنایی دیگران با نظام حقوقی و قوانین جمهوری اسلامی را از دیگر برنامه‌های معاونت انتشار قوانین عنوان کرد.
معاون حقوقی ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که برای حمایت از حقوق معنوی چه اقداماتی صورت گرفته است، اظهار کرد: قانون جامعی در این‌باره تهیه شده که ضمن بررسی دقیق در کمیسیون لوایح دولت،‌ هنگام طرح در جلسه هیات دولت از حمایت ویژه شخص رییس جمهوری نیز بهره‌مند شده است و به زودی به عنوان لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

شناسه خبر: 77223