رییس جمهوری در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم(9 و پایانی):

دولت تدبیر و امید راه خود را در همه زمینه‌ها با کمک و حمایت مردم ادامه خواهد داد

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه پیروزی ملت در حقیقت پیروزی همگان است، منتقدان دولت را به احترام گذاشتن به پیروزی‌های ملت فراخواند و گفت: دولت تدبیر و امید در همه زمینه‌ها با کمک و حمایت مردم راه خود را ادامه خواهد داد.

چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393 - 01:02

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در ادامه گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم با بیان اینکه مردم بایستی بدانند برخی موارد یک روزه حل نخواهد شد، افزود: حل برخی موضوعات که به سیاست داخلی، وحدت و انسجام جناح‌های درون کشور مربوط می‌شود زمان بر است؛ همه باید به هم کمک کرده و شرایط را آماده‌تر کنیم؛ عجله برخی افراد کار را سخت می‌کند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه گفته می‌شود رییس جمهور بعضی از صحبت‌های خود را فراموش کرده است، گفت: بنده هیچ چیز را یادم نرفته و به شکر خدا حافظه‌ام خوب بوده و هنوز خوب است و به خوبی می‌دانم که چه قولی داده‌ام و چه باید بکنم.
رییس جمهوری با بیان اینکه همه قوا باید دست به دست هم بدهیم و به قانون اساسی احترام بگذاریم، خاطرنشان کرد: همه باید یادمان باشد که زیر پرچم رهبری معظم انقلاب هستیم و باید به ولایت فقیه احترام گذاشته و احترام بزرگان را مدنظر قرار دهیم.
دکتر روحانی با بیان اینکه شکستن بزرگان کشور هنر نبوده و با مروت و فرهنگ ایرانی و اسلامی ما سازگار نیست، افزود: بیان اختلاف نظرها و تضارب آرا اشکالی ندارد، اما باید احترام یکدیگر را نگه داریم و به اخلاق پایبند باشیم.
رییس جمهوری ملت ایران را ملتی زنده، رشید و بزرگ توصیف و تصریح کرد: بنده به ملت بزرگ و عزیزمان اطمینان می‌دهم، دولت قدم های مستحکمی در مسیری که انتخاب کرده و به مردم قول داده بر می‌دارد؛ بنده به اقتصاد و رونق اقتصادی و ادامه مهار تورم و ایجاد اشتغال در کشور خوشبین هستم و در حوزه سیاست خارجی نیز به مسائل بدبین نیستم؛ تعامل با دنیا ادامه پیدا کرده و در مسأله هسته‌ای نیز قدم به قدم موضوع را حل خواهیم کرد.
دکتر روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا موضوع کاهش دخالت دولت در بخش فرهنگ به معنای بی‌توجهی دولت به این بخش است، گفت: دخالت غیر از کمک است و دولت حتماً به بخش فرهنگ کمک خواهد کرد.
رییس جمهوری ضمن ابراز رضایت از وضعیت دانشگاه های کشور، گفت: امروز دانشگاه‌ها بسیار آرام،‌ بانشاط و فعال هستند و در همین راستا از اساتید، دانشجویان و فرهنگیان و البته از کارگران عزیز که این ایام متعلق به آنهاست تشکر می‌کنم.
دکتر روحانی با بیان اینکه اقدامات خوبی در بخش فرهنگ کشور در حال انجام شدن است، تصریح کرد: در راستای تحرک و تجاری‌سازی فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان نیز قدم‌های خوبی برداشته شده است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه کاهش مداخله دولت در بخش فرهنگ به معنای آنست که کارشناسان فرهنگ و پیشکسوتان و انجمن‌های تخصصی بیشتر به صحنه بیایند، گفت: ما می‌خواهیم صاحب نظران در بسیاری از موارد مربوط به بخش فرهنگ در چارچوب قانون وارد صحنه شوند؛ البته قانون هم باید شفاف بوده و در کشور اجرا شود و همه به آن احترام بگذاریم.
دکتر روحانی با بیان اینکه جوانان و بانوان کشور تلاش‌های بسیاری کرده‌ و شاهد نشاط خاصی در میان زنان کشور هستیم، اظهار داشت: نهاد ریاست‌جمهوری برای اولین‌بار از زنان سفرا برای معرفی روز زن در تهران دعوت کرد که البته مثل اینکه برخی از این شادمانی و قدم مثبت کمی ناراحت شده‌اند.
رییس جمهوری با بیان اینکه پیروزی ملت در حقیقت پیروزی همه است، ادامه داد: منتقدان دولت، به پیروزی‌ها احترام بگذارند و ان‌شاءالله در همه زمینه‌ها با کمک و حمایت مردم راه را ادامه خواهیم داد و بنده کاملاً امیدوارم و موفقیت را پیش روی ملت ایران می‌بینم و به امید خدا شاهد موفقیت‌های بیشتری در سایر زمینه‌ها خواهیم بود.
دکتر روحانی در پایان ضمن آرزوی توفیق برای ملت ایران در پناه اجرای احکام مقدس دین مبین اسلام و فرهنگ بالای ایرانی، اظهار امیدواری کرد بتوانیم همواره هویت ایرانی و اسلامی خود را حفظ کنیم.

شناسه خبر: 77140