رییس جمهوری در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم(3):

تاثیر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بر سایر کالاها و خدمات ناچیز است

رییس جمهوری در ادامه گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم با بیان اینکه اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها تصمیم نظام است و دولت و مجلس در اجرای قانون همسو هستند، گفت: دولت مصمم به اجرای این طرح به نحوی است که مردم کمترین فشار را تحمل کنند و قیمت حامل‌های انرژی با شیب کمتری افزایش پیدا کند.

شناسه خبر: 77132 -

سه شنبه 9 ارديبهشت 1393 - 22:55

دکتر روحانی گفت: اگر دولت می‌خواست بر اساس تصمیم مجلس شورای اسلامی از محل افزایش حامل‌های انرژی 48 هزار میلیارد تومان در آمد داشته باشد مجبور بود قیمت حامل‌های انرژی را 70 درصد گران کند اما ما این شیب قیمت را نمی‌پسندیدیم و آن را به 50 درصد کاهش دادیم.
رییس جمهوری با یادآوری این نکته که در صورت تداوم روند پیشین در پرداخت یارانه‌ها دولت با کسری بودجه روبرو می‌شد و در تأمین برق و گاز مردم دچار مشکل می‌شد، اظهار داشت: دولت با توجه به نیاز صنایع و کشاورزی کشور به حامل‌های انرژی نظیر گازوییل، نفت و گاز و نیز برق شیب خیلی ملایم برای افزایش قیمت آنها در نظر گرفت تا خللی در تولید ایجاد نشود.
رییس شورای اقتصاد گفت: دولت نگاه ویژه‌ای به افزایش قیمت حامل‌های انرژی داشت بطوری که در بحث افزایش قیمت گازوییل با توجه به مسأله حمل و نقل عمومی از میان پیشنهادهای مختلف پایینترین پیشنهاد یعنی 250 تومان را برگزید.
وی با اشاره به اینکه در افزایش قیمت برق دولت هنوز هزینه را از مصرف‌کنندگان دریافت نمی‌کند و شیب ملایم 24 درصدی را اجرا کرده است گفت: ما یک راه حل میانه و متوسط در نظر گرفتیم که فشار به مردم وارد نشود.
آقای روحانی با تأکید بر اینکه میزان تأثیر افزایش حامل‌های انرژی روی اجناس دیگر زیاد نخواهد بود گفت: همه کارشناسان ما تورمی را که در این مقطع در نظر گرفتند 5 تا 6 دهم درصد است و ما این میزان تورم را نیز در ماه‌های آینده کنترل خواهیم کرد.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 77132

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده