رییس جمهوری در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم(1):

دولت با کنترل پایه پولی توانسته است تورم را مهار کند

رییس جمهوری در گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم به تبیین برنامه‌ها و اهداف و دستاوردهای دولت در عرصه اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی، اجتماعی و فرهنگی پرداخت.

سه شنبه 9 ارديبهشت 1393 - 22:05

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در ابتدا با تشریح اوضاع اقتصادی کشور گفت: مهار تورم نخستین برنامه کار دولت تدبیر و امید بود و این دولت توانست با کنترل پایه پولی کشور تورم فزاینده و غیر قابل تحمل را مهار کند.
رییس جمهوری با بیان اینکه برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال و ایجاد رونق اقتصادی منوط به کنترل تورم بود، خاطرنشان کرد: نخستین برنامه ما ممنوعیت استفاده از پول پرفشار و منابع بانک مرکزی بود. دولت استفاده از منابع بانک مرکزی را میوه ممنوعه اعلام کرده و با وجود قرار داشتن در شرایط پر فشار به سراغ این منابع نرفت.
رییس شورای عالی اقتصاد گفت: دولت حتی در تامین منابع مالی طرح مسکن مهر نیز از روشهای دیگر بهره جست تا بتواند این بیماری اقتصادی را مهار کند.
وی ادامه داد: امروز با خوشحالی به مردم اعلام می‌کنم تورم نقطه به نقطه ما به عدد قابل قبول 7.6 دهم یا 7.4 دهم رسیده است. ما به مردم وعده دادیم و تلاش کردیم تورم را تا پایان سال 1392 به 35 درصد برسانیم و این کار را کردیم.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 77130