رییس جمهوری در دیدار با وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه:

نیکاراگوئه زمینه حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران ایرانی را فراهم کند

رییس‌جمهوری عصر امروز (دوشنبه) در دیدار ساموئل سانتوز لوپز، وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه، روابط ایران و نیکاراگوئه را نشأت گرفته از ریشه‌های عمیق فرهنگی دانست و بر توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور تأکید کرد.

دوشنبه 8 ارديبهشت 1393 - 19:16

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار اساس سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه را بر پایه استقلال و ایستادگی در برابر قدرت‌های مداخله‌گر عنوان کرد و گفت: دو کشور در دو منطقه حساس جهان قرار داشته و همواره در مجامع بین‌المللی در کنار یکدیگر بوده‌اند.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه زمینه‌های فرهنگی روابط ایران و نیکاراگوئه، گسترش مناسبات همه جانبه را طلب می‌کند، اظهار امیدواری کرد تا روابط دو کشور در همه زمینه‌ها از جمله موضوعات اقتصادی و فرهنگی گرم‌تر و صمیمی‌تر بوده و بیش از پیش گسترش یابد.
دکتر روحانی همچنین با تجلیل از تلاش دولت نیکاراگوئه برای ایجاد و حفظ امنیت و ثبات در این کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به اینکه مردم و دولت نیکاراگوئه بتوانند در شرایط ثبات و امنیت فعالیت‌های خود در راستای توسعه و شکوفایی این کشور را به پیش ببرند، اهمیت قائل است.
رییس‌جمهوری همچنین با استقبال از حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران ایرانی در نیکاراگوئه گفت: باید اطلاعات کافی در خصوص زمینه‌های مناسبی که در نیکاراگوئه برای حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران ایرانی وجود دارد، در اختیار آنان قرار گیرد.
ساموئل سانتوز لوپز وزیر روابط خارجی نیکاراگوئه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهور کشورمان و مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مسئولان ایرانی خواستار توسعه روابط همه جانبه ایران و نیکاراگوئه شد.
وی همچنین با تشریح زمینه‌های مناسب فعالیت سرمایه‌گذاران خارجی در نیکاراگوئه خواستار حضور شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایرانی در این کشور شد.

شناسه خبر: 77064