معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت‌ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.|>"> معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت‌ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.|>" /> معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت‌ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.|>" />

بازدید دکتر جهانگیری از بندر بوشهر و برج کنترل ترافیک دریایی

معاون اول رئیس جمهور از بندر بوشهر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل این بندر در جریان فعالیت‌ها و میزان ترانزیت قرار گرفت.

شناسه خبر: 77059 -

دوشنبه 8 ارديبهشت 1393 - 18:21

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان بوشهر در برج کنترل ترافیک دریایی بندر بوشهر حضور یافت و از طریق سیستم شناسایی خودکار کشتی‌ها در این برج، فضای بندر و رفت و آمد کشتی‌ها را رصد کرد.
گفتنی است در جریان این بازدید مدیرکل بندر بوشهر در خصوص طرح توسعه این بندر به ارائه توضیحاتی پرداخت و از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای گسترش فعالیت‌های این بندر گزارشی ارائه کرد.
در حال حاضر با توجه به محدودیت فضای بندر بوشهر و عدم امکان توسعه و گسترش فیزیکی آن به دلیل واقع شدن در مجاورت شهر، تنها فرصت توسعه و سرمایه‌گذاری اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان بر اساس افق توسعه 1404، مجتمع بندری نگین (طرح توسعه بندر بوشهر) می‌باشد. این مجتمع بندری با مساحتی معادل 40 هکتار و امکان توسعه تا 440 هکتار دارای مزایای منطقه ویژه اقتصادی بندری می باشد و به دلیل قرارگرفتن در مسیر کشتیرانی و مجاورت با مناطق صنعتی، از لحاظ اقتصادی برای بندر بوشهر از درجه اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

شناسه خبر: 77059

- سفرهای داخلی

- معاون اول

فیلم مرتبطاخبار برگزیده