معاون اول رییس جمهور تأکید کرد:‌

ضرورت تقویت روحیه توسعه صنعتی در استان بوشهر

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم تقویت روحیه توسعه صنعتی در استان بوشهر گفت: باید جهت‌دهی در این استان به گونه‌ای باشد که سرمایه‌گذاری تبدیل به یکی از اهداف مهم شود و با تشویق مردم در این مسیر شاهد افزایش سرمایه‌گذاری صنعتی در این استان باشیم.

دوشنبه 8 ارديبهشت 1393 - 16:58

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در جریان سفر به استان بوشهر در جلسه «بررسی مشکلات دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در پارس جنوبی» اظهار داشت: اجرای طرح‌های بزرگ در هر منطقه‌ای موجب تحول در آن منطقه می‌شود و با توجه به سرمایه‌گذاری‌هایی که در پارس جنوبی در حال انجام است انتظار می‌رود یک تحول بزرگ نه تنها در بوشهر بلکه در کل کشور ایجاد کند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به منابع عظیم نفت و گاز در استان بوشهر خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های وزارت نفت در بخش نفت و گاز، علاوه بر صنعتی شدن این استان می‌تواند به نوعی اثرات مثبت در وضعیت مردم این مناطق به همراه داشته باشد.
دکتر جهانگیری توسعه سرمایه‌گذاری در پارس جنوبی را آغاز یک فرهنگ بزرگ صنعتی در منطقه عسلویه توصیف کرد و افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها قطعاً با طبعاتی همراه خواهد بود که باید از هم اکنون برای آن برنامه‌ریزی کنیم و مسائل اجتماعی و فرهنگی این مناطق را نیز مدنظر قرار دهیم.
معاون اول رییس جمهور اظهار امیدواری کرد با حمایت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های وزارت نفت در پارس جنوبی، دغدغه‌های موجود در شهرهای اطراف این منطقه رفع شده و مشکلات زیست محیطی، بهداشت و درمان، اشتغال و آبرسانی ساماندهی شود.
وی همچنین با اشاره به میراث فرهنگی موجود در استان بوشهر به ویژه آثار تاریخی بندر"سیراف" گفت:‌ مردم حاشیه خلیج فارس و به خصوص بوشهر از تاریخ و میراث کهنی برخوردار هستند که باید در جهت احیا و حفظ آثار تاریخی این مناطق تلاش کنیم.
در این جلسه گزارشی از مشکلات و مسائل پارس جنوبی و شهرهای اطراف آن ارایه شد و راهکارهای حل این مسائل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وزیر نفت نیز در این نشست با تأکید براینکه باید در طرح‌های در دست اجرا نسبت به رعایت استانداردهای زیست محیطی سخت‌گیری کنیم، گفت: مسئله محیط زیست مسأله بسیار مهمی است که امیدوارم با تعامل خوبی که میان سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت نفت وجود دارد بتوانیم به شکل مطلوب به این موضوع بپردازیم.
مهندس زنگنه با تأکید بر اهمیت مسائل اجتماعی، به دغدغه رییس جمهور نسبت به اجتماعات اطراف تأسیسات نفتی اشاره کرد و گفت: توانمندسازی نیروهای بومی، مسائل بهداشتی و درمانی و اشتغال‌زایی در این مناطق را وظیفه خود می‌دانیم.


شناسه خبر: 77026