رییس جمهور در دیدار وزیر انرژی روسیه:

اراده سیاسی تهران و مسکو زمینه‌ساز جهش در روابط دو کشور است

رییس جمهوری در دیدار وزیر انرژی روسیه و رییس کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه و ایران که برای مذاکرات تجاری – اقتصادی به کشورمان سفر نموده، با اشاره به روابط خوب سیاسی و همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور تأکید کرد: اراده سیاسی تهران و مسکو زمینه‌ساز جهش در روابط دو کشور است.

شناسه خبر: 76980 -

يکشنبه 7 ارديبهشت 1393 - 19:54

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: روابط ایران و روسیه به نفع دو ملت و کل منطقه خواهد بود و روابط سیاسی مستحکم در زمینه‌های دوجانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی، در کنار روابط اقتصادی گسترده بین دو کشور، زمینه‌ساز توسعه صلح و ثبات خواهد بود.
رییس جمهور با اشاره به ضرورت عملیاتی شدن توافقات بیشکک بین روسای جمهور دو کشور اظهار کرد: اراده سیاسی دو طرف می‌تواند موجب توسعه همه جانبه روابط و ارتقای سطح همکاری‌ها و گسترش مبادلات تجاری دو کشور شود.
دکتر روحانی ابراز امیدواری نمود دیدارهای مقدماتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور بتواند زمینه را برای برداشتن گام‌های بلند در تعاملات فی‌مابین هموار نماید.
الکساندر نوآک وزیر انرژی روسیه نیز در این دیدار با دوستانه توصیف کردن روابط کشورش با ایران و با بیان اینکه روابط دو طرف بر اساس منافع مشترک در حال گسترش و تعمیق است‏، تصریح کرد: رییس جمهوری روسیه توجه خاصی به گسترش روابط با ایران داشته و تحقق و اجرای مفاد توافقات با جنابعالی در اجلاس بیشکک را شخصاً پیگیری می‌کند.
وزیر انرژی روسیه همچنین اجرای توافقات روسای جمهوری ایران و روسیه در اجلاس بیشکک را فرصتی ذی‌قیمت برای افزایش مبادلات و همکاری‌های دو کشور دانست.
وی ضمن ارائه گزارشی از دیدارهای خود با مقامات ایرانی ابراز امیدواری کرد که این ملاقات‌ها بتواند زمینه را برای توسعه همکاری‌های دو کشور بیش از گذشته فراهم آورد.

شناسه خبر: 76980

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده