معاون اول رییس جمهور خطاب به جامعه کارگری:

دولت تدبیر و امید مصلحت و دغدغه کارگران را مد نظر قرار می‌دهد

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در دولت مصلحت و دغدغه‌های جامعه کارگری در نظر گرفته می‌شود، خطاب به کارگران گفت: نسبت به مسائل و دغدغه‌هایی که در ارتباط با تأمین اجتماعی و مسائل کارگران وجود دارد نگران نباشید چراکه دولت تدبیر و امید مصلحت شما را بر همه مسائل ترجیح می‌دهد.

شناسه خبر: 76965 -

شنبه 6 ارديبهشت 1393 - 18:24

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه) در همایش کارگر، سلامت و تامین اجتماعی که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: دولت اجازه نخواهد داد در اداره امور روش‌هایی در پیش گرفته شود که وقت مدیران به مسائل بیهوده و حاشیه‌ای تلف شود.
وی افزود: امروز دیگر فرصت اشتباه و پرداختن به موضوعات فرعی و حاشیه‌ای را نداریم و باید همه تلاش خود را برای حل مشکلات و مسائل کشور بکار بگیریم.
معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد دردولت تدبیر و امید روز به روز شاهد اتفاقات خوب و ارائه طرح‌های نو در بخش کارگری و رفاه اجتماعی باشیم.
دکتر جهانگیری ضمن تبریک هفته کارگر، با اشاره به اهمیت جامعه کارگری در اسلام خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام و در آموزه های دینی کارگر و قشر زحمتکش تولیدکننده از جایگاه والایی برخوردار است.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به محدودیت‌ها و فشارهای اقتصادی پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: در این 35 سال جامعه کارگری بیش از دیگران متحمل فشارهای اقتصادی بود و در عین حال قویترین پشتوانه برای نظام جمهوری اسلامی نیز همین مجموعه‌های کارگری بودند که هیچ گاه در دفاع از انقلاب اسلامی تردید به خود راه نداده‌اند.
وی اظهار امیدواری کرد نظام جمهوری اسلامی بتواند به خواسته‌های به حق جامعه کارگری جامه عمل پوشانده و مشکلات و گره‌های زندگی این قشر زحمتکش را حل کند.
دکتر جهانگیری با بیان اینکه توسعه پایدار جز از طریق سلامت آحاد جامعه محقق نمی‌شود اظهار داشت: سلامت جامعه نیز جز با مشارکت مردم و دستگاه‌های مختلف تحقق نمی‌یابد و اگر بخواهیم کشور را به سمت تعالی و پیشرفت هدایت کنیم باید به طور جدی به موضوع سلامت جامعه بپردازیم.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به منابعی که از بودجه و طرح هدفمندسازی یارانه‌ها به موضوع سلامت و درمان اختصاص یافته است گفت: با برنامه‌ریزی و ساز و کارهایی که دولت طراحی کرده است امیدواریم در سال 93 بخش قابل توجهی از دغدغه‌های مردم را به خصوص در بخش هزینه‌های درمانی مرتفع نماییم.
دکتر جهانگیری در ادامه جامعه کارگری را مهمترین سرمایه بنگاه‌های اقتصادی توصیف کرد و افزود: یکی از سیاست‌هایی که به دنبال سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار گرفته این است که بخش تولید در سال 93 از رکود خارج شود چرا که امروز شاهد آن هستیم که فعالیت برخی بنگاه‌های تولیدی متوقف شده و برخی نیز با ظرفیت پایین کار می‌کنند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: کشوری که هر سال منابع هنگفتی از درآمدهای نفتی در اختیار دارد می‌تواند این منابع را در خدمت بخش تولید قرار دهد و دولت نیز در این راستا برنامه‌های اقتصادی مناسبی طراحی کرده که امید است بتوانیم این برنامه‌ها را اجرا کنیم.
وی با اشاره به اینکه عده‌ای خواسته یا ناخواسته تلاش می‌کنند دولت را وارد مسائل حاشیه‌ای و موضوعات بی‌حاصل کنند افزود: رئیس جمهور عزیز جناب آقای دکتر روحانی به عنوان یک انسان مجرب، دانشمند و علاقمند به حل مسائل، با مردم پیمان بسته که موانع و مشکلات را مرتفع کند.
دکتر جهانگیری اضافه کرد: در میان این افراد که تلاش می‌کنند دولت را وارد حاشیه کنند عده‌ای که به ظاهر خیرخواه هستند این انتقاد را به دولت وارد می‌کنند که چرا دولت شعار نمی‌دهد اما باید به آنها یادآور شویم که نتیجه شعار را در گذشته مشاهده کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور سوگند خورده که عقل و تدبیر خود را به کار بیندازد و مسائل کشور را به پیش ببرد خاطرنشان کرد: در همین راستا تیم مذاکره کننده هسته‌ای با قدرت و در چارچوب سیاست‌های مقام معظم رهبری وارد مذاکره شده و به دنبال تثبیت حق و حقوق ملت ایران هستند و تاکنون شاهد آن بوده‌ایم که بنیان تحریم‌ها یکی پس از دیگری از هم پاشیده شده است.
وی ادامه داد: در این مقطع حتی یک تحریم جدید علیه کشور وضع نشده و در زمینه فروش منابع نفتی و تامین مواد اولیه کارخانجات تولیدی نیز گره ها تا حدی باز شده است.
معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رئیس جمهور به همراه تیم سیاسی و اقتصادی خود در حال تدبیر برای ثبات و آرامش کشور است گفت: یکی از سازمان‌هایی که می‌تواند ملاک ارزیابی و مقایسه عملکرد و مدیریت دولت تدبیر و امید با دولت گذشته باشد سازمان تامین اجتماعی است که شاهد بودیم یک فقره چک به مبلغ 17 هزار میلیارد تومان از سوی این سازمان در اختیار یک فرد قرار گرفت که البته هم اکنون در زندان است و اگر با سرعت به این موضوع رسیدگی نمی‌شد معلوم نبود سرنوشت این منابع چه می‌شد.
دکتر جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود موضوع خروج از رکود را از سیاست‌های اصلی دولت در سال 93 عنوان کرد و افزود: دولت به دنبال آن است که موانع پیش روی بخش تولید و صادرات غیرنفتی را از میان بردارد و زمینه ایجاد فرصتهای شغلی در کشور را فراهم کند.
وی با تاکید بر اینکه در سال جاری پروژه‌های عمرانی باید از شتاب بیشتری برخوردار شوند گفت: بخشی از کارگران به دلیل رکود اقتصادی و کاهش طرحهای عمرانی شغل خود را از دست داده‌اند که انتظار می‌رود با منابع خوبی که دولت برای طرحها و پروژه‌های عمرانی در سال 93 پیش بینی کرده شاهد رونق و شکوفایی این بخش باشیم.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت به دنبال افزایش سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری خارجی است تصریح کرد: دولت تدبیر و امید مصمم است اقتصاد کشور را با روش‌های علمی مدیریت کند و اعتقاد دارد که بخش خصوصی باید محور و مدار حرکت اقتصاد کشور باشد و بنگاه‌های اقتصادی نیز باید با مدیریت عرضه و تقاضا به شکل مطلوب اداره شوند.

شناسه خبر: 76965

- دیدارهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده