عصر امروز صورت گرفت:

حضور سرزده رییس جمهوری در منزل شهیدان حسین جانی و جانباز 45 درصد دفاع مقدس

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با خانواده شهیدان حسین جانی و ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس در فضایی صمیمی دیدار کرد.

شناسه خبر: 76916 -

چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393 - 20:43

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با حضور در منزل شهیدان محمدرضا، مجتبی و عباس حسین جانی با پدر، مادر و خانواده این شهیدان والامقام دفاع مقدس دیدار و گفت و گو کرد.
دکتر روحانی در این دیدار با تجلیل از صبر، ایثار و فداکاری های خانواده معظم شهیدان، جانبازان و ایثارگران گفت: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را در زمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی پایان در نزد خدای متعال خواهد داشت.
رییس جمهوری تصریح کرد: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.
دکتر روحانی افزود: امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم.
در این دیدار پدر و مادر شهیدان حسین جانی به بیان خاطراتی از سجایای اخلاقی و رشادت‌های فرزندان شهید خود پرداختند.
شهید محمد رضا حسین جانی در سال 62 در منطقه پنجوین عراق، شهید مجتبی حسین جانی در سال 63 در منطقه فاو و شهید عباس حسین جانی در سال 65 در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

• دیدار دکتر روحانی با ابراهیم محمدی آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس
دکتر روحانی همچنین با حضور در منزل ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس با خانواده وی دیدار کرد.
رییس جمهوری در این دیدار نیز از روحیه والای آزادگان کشور در دوران سخت اسارت تجلیل کرد و افزود: ایثار جانبازان و آزادگان و صبر آنان در برابر سختی‌ها مسیر تعالی را در برابر فرزندان امروز کشور گشوده است.
دکتر روحانی تصریح کرد: دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران افتخاری برای رییس جمهور و دولت است.
ابراهیم محمدی، آزاده و جانباز 45 درصد دفاع مقدس که در سال 59 در عملیات فتح‌المبین در منطقه فکه به مقام رفیع جانبازای نایل آمده و به مدت 10 سال در اردوگاه‌های رژیم‌های بعث عراق در اسارت بوده است با گرامی داشت یاد شهید ابوترابی و تجلیل از روحیه بالای او در دوران اسارت به بیان خاطراتی از آن دوران پرداخت.
در این دیدارها حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری، دکتر روحانی را همراهی کردند.

شناسه خبر: 76916

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده