مولاوردی در اختتامیه نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار:

دولت تدبیر و امید به نقش زنان در توسعه پایدار اهتمام دارد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار کرد: رسیدن به اهداف و سیاست‌های نظام در عرصه فرهنگ و اقتصاد و سیاست‌های کلی نظام و نیز تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، مستلزم نقش‌آفرینی شایسته زنان در جامعه است.

چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393 - 14:53

شهیندخت مولاوردی در اختتامیه اولین نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با اشاره به اینکه زنان نیمی از سرمایه‌های انسانی کشور هستند، گفت: امروز توسعه کشورها متکی به منابع طبیعی نیست، بلکه نیروی انسانی عامل اصلی پیشرفت جوامع است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده لزوم قرار گرفتن زنان در جایگاه اصلی و شایسته خود را یادآور شد و افزود: در جوامعی که عدالت در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و قضایی به حاشیه رانده می‌شود، انواع نابرابری‌ها، تبعیض‌ها و خشونت‌ها بروز و ظهور می‌یابد.
وی با تأکید بر اهمیت نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار، رعایت اصل شایسته‌سالاری بدون تبعیض از سوی دولت تدبیر و امید را خاطر نشان کرد و خواستار استفاده از استعدادها و ظرفیت‌های زنان در جامعه شد.
وی اضافه کرد: امیدواریم برپایی نمایشگاه نقش‌آفرینی زنان در توسعه بتواند عامل توان افزایی زنان و مقدمه‌ای برای حضور آنها در سپهر سیاسی و اجتماعی و اقتصادی کشور باشد.
مولاوردی آمادگی معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری را برای تشکیل دبیرخانه‌ای به منظور فعالیت و برنامه‌ریزی برای اموری نظیر برپایی نمایشگاه با محوریت زنان اعلام کرد.

شناسه خبر: 76904