معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد:

ضرورت تشریک مساعی دولت و مردم برای مهار آسیب‌های اجتماعی

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در نشستی با موضوع صیانت و توانمندسازی زنان و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد، با تشریح و تبیین آسیب‌ها و پدیده‌های اجتماعی که زنان را تهدید می‌کند، بر ضرورت تشریک مساعی دولت و مردم برای مهار این آسیب‌ها تاکید کرد.

شناسه خبر: 76903 -

چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393 - 14:50

شهیندخت مولاوردی در این نشست که در فرهنگسرای شقایق برگزار شد با اشاره به اینکه امروز استحکام خانواده‌ها به دلایل مختلف از جمله افزایش نرخ طلاق دچار مشکلاتی شده است، افزود: افزایش این پدیده‌ها برخی تحلیل‌گران را نگران کرده، چرا که بنیان خانواده را در عرصه جهانی در معرض فروپاشی می‌بینند.
مولاوردی با اشاره به وضعیت اقتصادی خانوار اظهار داشت: طی 5 سال گذشته آمار زنان سرپرست خانوار 3 درصد افزایش داشته و امروز 12 درصد خانواده‌های ایرانی را زنان سرپرستی و اداره می‌کنند که باید این موضوع مورد ارزیابی قرار گیرد.
وی با اشاره به الگوی نوظهور زنان خودسرپرست اظهار داشت: دخترانی که سن ازدواج آنان بالا رفته و یا هرگز ازدواج نکردند الگوی سنتی جامعه را که ناشی از فوت همسر و تنها ماندن زنان بوده تغییر داده‌اند.
مولاوردی با بیان اینکه باید با مشارکت همگانی دولت را در مهار آسیب‌های اجتماعی کمک کنیم، تصریح کرد: باید با نگاه واقع گرایانه به آسیب‌های اجتماعی و ارزیابی درست از نقاط ضعف و قوت، برنامه‌ریزی‌های جامعی برای مهار این آسیب‌ها و آثار آن صورت گیرد.
وی در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد به ویژه در زنان گفت: از ابتدای مسئولیت خود در این معاونت از جمله موضوعاتی که در اولویت کاری خود قرار داده‌ام، وضعیت زنان بهبود یافته از اعتیاد است که موفق شده‌ایم در این خصوص با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور به تفاهماتی برسیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به تأکید رییس جمهور در جلسه اخیر دولت بر ضرورت رسیدگی و توجه ویژه به حوزه زنان و خانواده گفت: رییس جمهور در حوزه زنان و خانواده با قدرت وارد شده و به همه وزرا و دستگاه‌های مختلف تأکید کرد که ارتقای جایگاه زنان در خانواده و سایر مسائل مربوط به زنان را در دستور کار خود قرار داده و نسبت به این موضوع اهتمام ویژه داشته باشند.
وی گفت: در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، ضمن اینکه اعتقاد داریم که زنان بخش بزرگی از عزم ملی و مدیریت جهادی هستند، امیدواریم الزامات لازم برای نقش‌آفرینی زنان در تمامی عرصه‌ها نیز به وجود بیاید تا جامعه برای توسعه و پیشرفت خود به تمام منابع و نیروی انسانی تکیه داشته باشد و بخش بزرگی از این نیرو و منابع را معطل نگذارد.

شناسه خبر: 76903

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده