رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید گرجستان:

توسعه خط آهن ایران گرجستان به نفع کل منطقه است

ایوسب چاخواشویلی سفیر جدید گرجستان صبح امروز (سه‌شنبه) با رییس جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

شناسه خبر: 76820 -

سه شنبه 2 ارديبهشت 1393 - 13:36

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید گرجستان، گفت: امیدوارم جناب عالی از این فرصت جهت گسترش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها استفاده کنید.
رییس جمهوری با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی گرجستان، به علاقه مردم ایران به منطقه قفقاز اشاره کرد و گفت: برای ایران اتصال به بنادر دریای سیاه از جمله بندر باتومی بسیار مهم است. ما مصمم هستیم خط راه آهن خود را از طریق کشور آذربایجان به گرجستان متصل کنیم.
رییس جمهوری به روابط سه جانبه کشورهای ایران، آذربایجان و گرجستان اشاره کرد و افزود: اتصال خط آهن دو کشور، به نفع کل منطقه است و ایران آماده توسعه یک روابط خوب با گرجستان است.
دکتر روحانی همچنین در این دیدار بر تسهیل روابط بین دانشگاهیان، تجار و بخش خصوصی دو کشور تأکید کرد.
سفیر جدید گرجستان نیز در این دیدار که به زبان فارسی سخن می‌گفت، به حضور 3ساله خود در ذوب آهن اصفهان در سالهای 76-1973 اشاره کرد و گفت: اکنون در گرجستان تحولات جدیدی در حوزه سیاست رخ داده است. نظام ریاست جمهوری به نخست وزیری تبدیل شده و پارلمان نیز تقویت شده است.
آقای ایوسب چاخواشویلی گفت: دولت جدید ما می‌خواهد تغییرات بسیاری در کشور ایجاد کند و ما در صدد هستیم روابط خود را با همسایه‌ها تقویت کنیم. می‌خواهیم گرجستان برای همسایگان خود، یک کشور دوست و مفید باشد و امیدوارم بتوانم در دوران مأموریتم روابط دو کشور را ارتقا بخشم.

شناسه خبر: 76820

- دیدارهای خارجی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار برگزیده