رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید نیوزیلند:

ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط ایران و نیوزیلند وجود دارد

ایمن اوشانسی سفیر جدید کشور نیوزیلند صبح امروز (سه‌شنبه) با رییس جمهوری کشورمان دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

سه شنبه 2 ارديبهشت 1393 - 13:33

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید کشور نیوزیلند، گفت: در سالهای اخیر شاهد کاهش روابط اقتصادی دو کشور بودیم اما امیدوارم در دوران مأموریت جناب عالی، تغییرات مثبتی رخ دهد و روابط دو کشور ارتقا یابد.
دکتر روحانی با تأکید برلزوم گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های فرهنگی و گردشگری افزود: ما علاقمند تبادل دانشگاهیان دو کشور هستیم، ضمن آن که امیدواریم روابط حوزه گردشگری نیز بین دو کشور توسعه یابد و طرفین بتوانند از جاذبه‌های خوب طبیعی خود برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کنند.
رییس جمهوری با بیان اینکه اراده دو کشور برای توسعه روابط بسیار مهم است گفت: اکنون ظرفیت‌های فراوانی در سایر بخش‌ها برای توسعه روابط وجود دارد. شرایط بین‌المللی نیز امروز به نسبت دیروز بهتر شده و بهتر خواهد شد.
دکتر روحانی گفت: ما معتقدیم روابط جهان باید از طریق روابط اقتصادی و فرهنگی بهم گره بخورد و کشورها به یکدیگر نزدیکتر شوند.
رییس جمهوری تأکید کرد: تصمیم داریم روابط خود را با کشورهایی که با آنها سابقه روابط دوستانه داشته‌ایم، توسعه دهیم.
سفیر جدید کشور نیوزیلند نیز در این دیدار گفت: در سالهای اخیر نیز در ایران خدمت کرده‌ام اما اکنون خوش وقتم که در دوران جدید سفیر هستم، زیرا اکنون پتانسیل‌های زیادی برای توسعه روابط وجود دارد. کشور ما نیز با شما برای توسعه و تحکیم روابط موافق است.
ایمن اوشانسی همچنین از تلاش‌های رییس جمهوری ایران برای به نتیجه رسیدن مذاکرات با کشورهای 1+5 تجلیل کرد و گفت: ما از تلاش‌های شما حمایت می‌کنیم و همه به بهبود فضا خوشبین هستیم.

شناسه خبر: 76818