معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

دولت تدبیر و امید نقش زیادی برای فعالیت‌های زنان در سازمان‌های مردم نهاد قایل است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در نشست بین‌المللی تقویت حمایت از پناهندگان با اشاره به اینکه جنگ و خشونت حد و مرز و زن و مرد نمی‌شناسد، گفت: به طور معمول اولین و بیشترین قربانیان جنگ و خشونت زنان و کودکان هستند هر چند نقشی در ایجاد جنگ‌ها و اعمال خشونت‌ها و افراط گری‌ها ندارند.

شناسه خبر: 76790 -

دوشنبه 1 ارديبهشت 1393 - 18:20

دکتر شهیندخت مولاوردی با تأکید بر اینکه شایسته است در اقداماتی که برای رسیدگی به وضعیت قربانیان صورت می‌گیرد توجه ویژه‌ای به زنان و کودکان صورت گیرد، افزود: سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌ها و همچنین نهادهای غیر دولتی می‌توانند نقش موثری در کاهش آسیب‌ها و آلام پناهندگان داشته باشند.
وی اظهار کرد: اگر در نظر بگیریم که نگهداری و رسیدگی به کودکانی که در جنگ‌ها آواره می‌شوند نیز برعهده زنان است آنوقت خواهیم دید که مشکلات زنان آواره مضاعف می‌شود و اینجاست که باید به نقش پررنگ زنان در حفظ و ایجاد صلح توجه دوباره‌ای شود.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: این مادران هستند که با تربیت خود ذهنیت و بستر اندیشه و تفکر افراد را می‌سازند و اگر از صلح و آرامش بهره‌مند باشند قطعاً این وظیفه خود را به شکل مطلوب‌تری ایفا می‌کنند و از همین رو تا وقتی که زنان در نهادها و روندهای ایجاد کننده صلح حضور موثر نداشته باشند صلح واقعی در جهان ایجاد نمی‌شود.
مولاوردی با اشاره به تصویب پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر مبارزه با خشونت و افراطی‌گری، گفت: تلاش داریم بر مبنای این قطعنامه اقداماتی برای صلح در ایران بر پایه همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای سامان دهیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار کرد: دولت یازدهم در این راستا نقش قابل توجهی نیز برای فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد قایل است و این سازمان‌ها را رفیق و نه رقیب خود می‌بیند تا این سازمان‌ها بتوانند ایفاگر نقش اصلی و اساسی خود در ایجاد و حفظ صلح باشند.

شناسه خبر: 76790

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده