معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

چشم پوشی از جایگاه و نقش زنان در تحقق اهداف نظام، ممکن نیست

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در همایش تجلیل از زنان جهادگر با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و نیز زاد روز امام خمینی(ره) با بیان اینکه امام راحل(ره) با نگاه روشن و بیانات حکیمانه خود جایگاهی جدید را برای زنان ترسیم کرد، گفت: امام خمینی (ره) با تأکید بر این مسأله که زنان باید در مقدرات اساسی جامعه دخالت کنند، حجت را بر همه و بویژه زنان تمام کرده و راهی نوین در برابر دید آیندگان ترسیم کردند.

شناسه خبر: 76789 -

دوشنبه 1 ارديبهشت 1393 - 18:04

دکتر شهیندخت مولاوردی اظهار کرد: زنان در ایران اسلامی همواره در تمام مقاطع و عرصه‌ها همراهی و نقش آفرینی شایسته‌ای داشته‌اند و چنین ایام و مناسبت‌هایی فرصتی برای بازخوانی این همراهی‌ها و بررسی نقش و سهم زنان در اداره جامعه امروز است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به شرایط کشورمان در عرصه بین‌المللی و نیز شرایط داخلی کشور با توجه به شعار سال 93 و نیز سیاست‌های اقتصاد مقاومتی افزود: چشم‌پوشی از جایگاه و نقش زنان در تحقق اهداف نظام، ممکن نیست چرا که زنان نیمی از سرمایه انسانی کشور هستند که نه عقل کنار گذاشتن آنها را تأیید می‌کند و نه اقتضائات ملی چنین اجازه‌ای به ما می‌دهد.
مولاوردی تصریح کرد: اگر بناست در سال 93 با عزم ملی و مدیریت جهادی امور به پیش برده شود زنان بخش مهمی از این عزم ملی و مدیریت جهادی هستند که حتما باید مورد توجه قرار گیرند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه زنان در جمهوری اسلامی به برکت فضای برآمده از انقلاب اسلامی امروز آماده تر و مجهزتر از قبل به علم، تجربه و تخصص هستند، گفت: حالا دیگر این بستگی به مسئولان کشور دارد که چگونه از ظرفیت زنان در پیشرفت کشور بهره بگیرند.
مولاوردی با اشاره به اینکه رویکرد دولت یازدهم، عدالت محوری در حوزه‌های مختلف و ایجاد تعادل و توازن در نقش آفرینی شایسته زنان در عرصه‌های اقتصادی و فرهنگی است، اضافه کرد: در شرایط پیش روی کشور زنان در روی‌آوری به مصرف داخلی، ایجاد رونق اقتصادی و حتی اجرای موفق سیاست‌های هدفمندی یارانه‌ها و در کل سمت و سو دادن به منابع کشور به سمت عمران و آبادانی زیر ساخت‌های کشور در خانواده و جامعه نقش موثری دارند و بی‌توجهی به این ظرفیت کفران نعمت از فرصت‌سازی است.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: امیدوارم این فرصت‌ها و مناسبت‌ها برکات عملی نیز داشته باشد و صرفاً یک مراسم تجلیل و تکریم نباشد تا در پایان از مدیریت جهادی، جهادش سهم زنان و مدیریتش سهم مردان نباشد.

شناسه خبر: 76789

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده