معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده:

زنان در توسعه باید جایگاه شایسته‌ای داشته باشند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در همایش گرامیداشت روز زن و تکریم مقام مادر که به همت معاونت امور زنان وزارت نفت برگزار شد با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی گفت: امام(ره)، راه سومی را در برابر زنان گشود که با تحجر، ابتذال، افراط و تفریط میانه‌ای نداشت و دنیایی دیگر را برای زنان تصویر کرد.

شناسه خبر: 76783 -

دوشنبه 1 ارديبهشت 1393 - 12:52

دکتر شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه سرمایه انسانی، محور توسعه درون زا و همه جانبه است، اظهار کرد: انسانیت، زن و مرد نمی‌شناسد و باید در توسعه جایگاهی شایسته برای زنان به عنوان نیمی از سرمایه انسانی جوامع در نظر بگیریم.
وی افزود: دولت تدبیر و امید از زمان انتخابات رویکردی را در زمینه‌های مختلف از جمله جایگاه زنان در جامعه اعلام کرد که مورد اقبال عمومی قرار گرفت و امروز نیز در این رویکرد از جمله درباره زنان بر مبنای ایجاد تواضع در حقوق اجتماعی این قشر از جامعه پایبند است. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه تقسیم کار خانه بین زن و شوهر و باز تأکید دوباره بر یادآوری وظایف پدری و همسری مردان در خانه یکی از راهکارهای کاهش فشار بر زنان شاغل است، تصریح کرد: دیروز نیز آقای دکتر روحانی بر این نکته تأکید کردند که اشتغال مردان در خارج از خانه نباید مترادف با فراموشی وظیفه پدری آنها باشد.
مولاوردی در ادامه ایجاد توازن و تعادل در توزیع پست‌های مدیریتی در جامعه را از دیگر برنامه‌های دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: رعایت اصل شایسته‌سالاری و توزیع موقعیت‌های اجتماعی بدون تبعیض از دیگر برنامه‌های دولت است که دکتر روحانی درباره آن تأکید زیادی داشته و دارند و همواره پیگیر این موضوع در دولت هستند.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه تأکید بر رعایت اصل شایسته‌سالاری در توزیع پست‌های مدیریتی به معنای جایگزینی زن‌سالاری با مردسالاری نیست، اظهار کرد: منظور از این سخنان فقط آن است که زنان به عنوان نیمی از سرمایه‌های انسانی کشور دیده شوند، چرا که زن‌ها بخش قابل توجهی از عزم ملی هستند که در شعار سال 93 بر آن تصریح شده و بدون مشارکت آنان توسعه، صلح، دموکراسی و حقوق بشر ناتمام خواهد ماند اما مشارکت زنان در ساختن جامعه باعث می‌شود که جهانی امن‌تر و توسعه یافته‌تر داشته باشیم.

شناسه خبر: 76783

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده