معاون رییس جمهوری در امور حقوقی:

زنان ایرانی علاوه بر اثرگذاری در اجتماع و خانواده نقش مهمی در عرصه اقتصاد دارند

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی با بیان اینکه زنان طبیبان فرهنگ جامعه هستند، گفت: زنان ایرانی با الهام از زندگی اهل بیت و ائمه اطهار (ع) می‌توانند جامعه اسلامی را به دور از پیامدهای منفی فرهنگ غرب هدایت کنند.

شناسه خبر: 76769 -

يکشنبه 31 فروردين 1393 - 17:35

الهام امین‌زاده ظهر امروز (یکشنبه) در نشستی با بانوان شاغل در معاونت امور حقوقی و بسیج نهاد ریاست جمهوری ضمن تبریک ولادت با سعادت دخت گرامی پیامبر اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، به گوشه‌ای از سجایای اخلاقی و رفتاری حضرت صدیقه طاهره (س) اشاره کرد و گفت: باید با بهره بردن از عشق و قناعتی که در سبک زندگی آن بانوی بزرگوار موج می‌زد، برای پیشرفت خود و جامعه تلاش کنیم.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" گفت: معاونت حقوقی رییس جمهوری با برنامه‌ریزی براساس سیاست‌های راهبردی دولت به دنبال ایجاد رفاه و آسایش بیشتر در جامعه است.
امین‌زاده با اشاره به تأثیرگذاری زنان در عرصه اقتصاد، نقش بانوان را در تربیت نسل‌های آتی نیز یادآور شد و افزود: زنان می‌توانند علاوه بر منشأ اثربودن در عرصه اجتماع و خانواده، در تولید ناخالص ملی نیز نقش مهمی ایفا کنند.
معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به سخنان رییس جمهوری در همایش زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ مبنی بر اینکه "مگر مرد که در جامعه اشتغال دارد از نقش پدری خود چیزی کم می‌گذارد،" گفت: ما هم زنان شاغلی در اجتماع داریم که در عین بالندگی و موفقیت در اجتماع، نشاط و زندگی را برای خانواده به ارمغان می‌آورند.
امین زاده با اشاره به مفهوم فرهنگ حقوقی و حقوق فرهنگی، آمادگی معاونت امور حقوقی ریاست جمهوری برای بهره‌گیری از پیشنهادات تازه در حوزه قوانین مربوط به زنان را اعلام و اظهار کرد: می‌توانیم فرهنگ حقوقی را در جامعه حاکم کنیم که ما را از مواضع افراطی و تفریطی بی‌نیاز و دور کند.

شناسه خبر: 76769

- دیدارهای داخلی

- معاونت حقوقی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده