رییس جمهوری در همایش زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ:

دولت و نظام جمهوری اسلامی خود را مرهون حضور فعال زنان آگاه و مشارکت جو در صحنه اجتماع و پای صندوق آرا می داند

رئیس جمهوری در ادامه سخنان خود در همایش " زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ " در سالن اجلاس سران گفت: زن یعنی انسانی که توان پیمودن راه فاطمه (س)‌ و فاطمه شدن را دارد و آن حضرت بالاترین اسوه و الگو برای زنان جامعه ماست.

شناسه خبر: 76764 -

يکشنبه 31 فروردين 1393 - 12:48

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: زنان نه فقط برای اقتصاد و فرهنگ که این همایش به نام کارآفرینان در عرصه فرهنگ و اقتصاد است و امسال سخن اصلی رهبری معظم انقلاب فرهنگ و اقتصاد بوده است بلکه در همه صحنه ها حضور داشته و خواهند داشت.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه هنوز ظلم و خشونت علیه زنان پایان نیافته است گفت: از روستاها گرفته که زنان زحمت کش ما در مزارع و در کنار کارگاه قالیباقی تا عرصه تولید هنرهای دستی و همه جا ، بانوان بار سنگین اقتصاد روستا را بر دوش می کشند تا زنان شهری و حتی در مرکز کشورمان هنوز زنانی هستند که از رفتار ناعادلانه مردان نه فقط در فغان که در هراسند و این دوران باید پایان یابد.
رییس شورای انقلاب فرهنگی با تشریح اینکه اکنون زنانی را در جامعه داریم که از بسیاری حقوق بهره مندند گفت: هنوز هم کاستی های فراوانی وجود دارد و من هم به وصف حقوقدان و هم به وصف رئیس دستگاه اجرایی کشور اعتراف می کنم که هنوز کاستی های فراوانی در زمینه احقاق حقوق زنان و عدالت جنسی در این کشور وجود دارد.
رئیس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید و بالاتر ، نظام جمهوری اسلامی خود را مرهون حضور فعال زنان آگاه و مشارکت جو در صحنه اجتماع و در پای صندوق آرا می داند و به عهدی که دولت تدبیر و امید از روز نخست با دختران و زنان جامعه برای مهیا کردن فرصت های بیشتر برای حضورشان بسته است وفادار خواهد ماند.
دکتر روحانی افزود: در بسیاری زمینه ها دست یاری را به سوی ملت ، بانوان و ارکان دیگر نظام دراز می کنم تا به هدف نهایی برای احقاق حقوق زنان برسیم و برای این کار باید همه مشارکت و کمک کنند.
رئیس جمهوری تاکید کرد: اندیشمندان ، فرهیختگان ، استادان به ویژه حقوقدانان و فقهای اندیشمند باید برای تبیین و باور جایگاه و حقوق زنان به صحنه بیایند و نیاز امروز جامعه را با منابع پویای فقه و منابع عظیم اسلامی ما تامین کنند که اسلام ما برای هر دوره ای راه تعالی و رستگاری را آماده کرده است.
رییس قوه مجریه با بیان اینکه می دانم بدون شما مادران و زنان در این کشور اعتدال ، امید و تدبیر استقرار نخواهد یافت گفت: این شما هستید که باید نهال امید را در دل خانواده ها غرس و نشاط را در خانواده نه فقط در دل فرزندان که حتی همسران ، پدران و مادرانتان روز به روز بیشتر کنید.
رئیس جمهوری ، توجه به خانواده را مبدا پیشرفت و تعالی جامعه دانست و افزود : این سخن درستی است که خانواده اساس و بنیان اصلی برای اجتماع ماست و اصلاح از داخل خانه ها آغاز می شود اما باید بدانیم اگر به نیمی از جمعیت کشور توجه نکنیم در آن کشور شاهد رشد و توسعه واقعی نخواهیم بود.
دکتر روحانی با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه با حضور زنان و ایفای نقش و توان آنان شاهد جامعه بهتر و توسعه یافته تری باشیم گفت: امیدوارم این اجتماع و این اقدام معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نخستین قدم و آغاز راه باشد.

شناسه خبر: 76764

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده