رییس جمهوری در همایش زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ:

حضرت زهرا(س) نه فقط برای زنان که برای همه انسانها الگو است

رییس جمهوری در همایش "زنان، نقش آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ" پس از تبریک روز میلاد حضرت فاطمه اطهر (سلام الله علیها)، همسر ولی و مادر امامان و مادر شیرزن کربلا حضرت زینب کبری (س)، به همه بانوان جهان و مسلمانان و به ویژه ایرانیان و حاضران در این همایش، گفت: حضرت فاطمه (س) نه فقط برای زنان که برای همه انسان‌ها الگوست.

شناسه خبر: 76761 -

يکشنبه 31 فروردين 1393 - 12:03

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی همچنین با تبریک سالروز ولادت امام راحل(ره) به ایرانیان و انقلابیون جهان، فرهیختگان، خانواده مکرم امام راحل و به ویژه اعضای خانواده آن حضرت که در این همایش حضور دارند، با بیان اینکه روز زن و نام حضرت فاطمه (س) علامتی است که راه را گم نکنیم و بدانیم راه تعالی بانوان و همه انسان‌ها در چه مسیری قرار دارد افزود: حضرت فاطمه (سلام الله علیها) یعنی شهامت، شجاعت، حق‌آوری، حق‌مداری، دفاع از حق، یعنی بانویی که محبت، عشق و صفا را به خانه مولایمان برد و آن را الگویی برای همه همسران جهان قرار داد.
دکتر روحانی گفت: چه انتخاب زیبایی که روز ولادت فاطمه اطهر (س) و فرزند صالحش امام راحل (ره) به عنوان روز مادر انتخاب شده است؛ این به آن معنی نیست که احترام به زنان و سخن گفتن از حقوق بانوان به این روز و این هفته و این ایام اختصاص یابد اما روز زن و نام حضرت فاطمه (س) همان علامتی است که راه را گم نکنیم.
رییس جمهوری گفت: ما طبق معیارهای اصیل اسلامی، نه مرد را جنس اول می‌دانیم و نه زن را جنس دوم. زن و مرد را در برابر یکدیگر نمی‌بینیم. زنان در کنار مردان و هر دو عین و مانند هم دارای مقام و کرامت انسانی هستند.

شناسه خبر: 76761

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده