رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی:

حضور نیروی انتظامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

رییس جمهوری در ادامه سخنرانی خود در نوزدهمین گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی، با تأکید بر اینکه کشور متعلق به مردم است و تمام مقامات ما بدون استثنا بطور مستقیم و غیرمستقیم منتخب مردم هستند گفت: همه ما در هر مسئولیتی که هستیم باید خودمان را خادم مردم بدانیم و با ادب و اخلاق و آنچه که در قانون بر آن تصریح شده است با شهروندان برخورد کنیم.

شناسه خبر: 76742 -

شنبه 30 فروردين 1393 - 12:03

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به ضرورت برخورد با مجرمان بر اساس حدود شرعی که در قانون جمهوری اسلامی نیز تجلی یافته است، اظهار داشت: حتی باید با کسی که به پای چوبه دار می‌رود نیز مطابق قانون برخورد شود و کسی حق ندارد به آن فرد فحش بدهد یا توهین کند.
دکتر روحانی تصریح کرد: امروز بحمدالله از نگاه مردم پلیس جایگاه و منزلت اجتماعی خوبی دارد و مردم قدردان و قدرشناس نیروی انتطامی هستند و اگر در جایی هم تخلفی وجود داشته باشد مردم این را به حساب کل پلیس نمی‌گذارند.
رییس جمهوری تخصیص کامل بودجه نیروی انتظامی در سال 92 را یادآور شد و گفت: از نگاه دولت نیروی انتظامی جایگاه حساس و مهمی در برنامه‌های پیش رو دارد و دولت در حد توان برای رفع نیازهای این نیرو اقدام خواهد کرد.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه احتمالاً تا پایان هفته مرحله دوم یارانه‌ها به عنوان تکلیف قانونی دولت عملیاتی و اجرایی می شود خاطرنشان کرد: شیب اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شیب ملایمی خواهد بود تا به مردم فشار نیاید.
دکتر روحانی گفت: بنده در مرحله اجرا بسیار حساس هستم بطوریکه پس از رسیدن چند گزارش از سوء برداشت در خصوص مصوبه افزایش قیمت برق و آب، از وزیر نیرو و سایر مسئولان خواستم تا با محاسبه قیمت‌ها بر اساس تفسیر مد نظر مانع از فشار بر مردم شوند.
رییس جمهوری با اشاره به ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و نامگذاری امسال، ضرورت حضور نیروی انتظامی برای اجرای شدن سیاست‌های مورد نظر رهبری را یادآور شد و گفت: اقتصاد مقاومتی زمانی تحقق می یابد که قاچاق وجود نداشته باشد و در این زمینه نیروی انتظامی وظیفه و رسالت سنگینی بر دوش دارد که به نفع کشور است.
دکتر روحانی گفت: کشور نیازمند خروج از رکود اقتصادی به منظور حل معضل بیکاری است زیرا فقر زمینه‌ساز بروز بسیاری از جرایم است. بستر سازی برای رونق اقتصادی وظیفه همه دستگاه‌ها و نهادهاست و نمی‌توان کارها را رها کرد و از نیروی انتظامی خواست تا به تنهایی از پس ایجاد امنیت و جلوگیری از وقوع جرم برآید.


شناسه خبر: 76742

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبط



اخبار برگزیده