رییس جمهوری در نوزدهمین گردهمایی سراسری فرماندهان نیروی انتظامی:

امنیت در سایه حاکمیت قانون امکان‌پذیر است

رییس جمهوری صبح امروز (شنبه) در ادامه سخنان خود در نوزدهمین گردهمایی سراسری فرماندهان نیروی انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی پیشانی نظام برای مواجه شدن با مردم بوده و به عنوان بخش بزرگ حاکمیت و نظام برای مردم مطرح است و آنها شکل برخورد، تعامل، اقتدار، ادب، اخلاق و مهارت حرفه‌ای نیروی انتظامی را لمس می‌کنند.

شناسه خبر: 76740 -

شنبه 30 فروردين 1393 - 10:40

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به تاثیرات نوع برخورد نیروی انتظامی با مردم، گفت: ما باید فرای قانون با مردم عمل کنیم و اخلاق، فرای قانون است.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه کار نیروی اننتظامی بسیار سخت و سنگین است و دولت این موضوع را به طور کامل لمس و احساس می‌کند، تصریح کرد: نیروی انتظامی از ابتدای مرزها تا اعماق شهرها و در ایام تعطیل و غیر تعطیل حضور دارند و نه تنها مبارزه با جرم بلکه وظیفه ایجاد نظم را هم بر عهده دارند.
رییس جمهوری با بیان اینکه نیروی انتظامی مسئولیت حفظ امنیت عمومی را بر عهده دارد، گفت: امنیت به معنای زندگی بدون دغدغه و آرامش باطن است؛ دغدغه به معنای داشتن یک نوع نگرانی در زندگی است و امنیت یعنی برداشتن تمام دغدغه‌ها و ایجاد آرامش و به تعبیری دیگر امنیت به معنای آن است که افراد جامعه نسبت به سرمایه‌های ارزشمند مادی و معنوی خودشان نگرانی نداشته باشند.
دکتر روحانی با بیان اینکه ایجاد امنیت تنها بر عهده نیروی انتظامی نیست و بخش بزرگی از آن را فرهنگ به عهده دارد، ادامه داد: فرهنگ جامعه باید امنیت را بوجود بیاورد؛ امنیت امروز معنای بسیار گسترده و وسیعی دارد که یک بخشی از این امنیت بر عهده نیروی انتظامی است.
رییس جمهوری افزود: دورانی در دنیا تصور بر این بود که هر چه نیرو قدرتمندتر، قوی‌تر و زورمندتر بوده و برخوردها خشن‌تر باشد، امنیت بهتر برقرار می‌شود اما امروز هیچ کس این موضوع را قبول ندارد؛ این به معنای عدم برخورداری نیروی انتظامی از توانمندی نیست اما اساس امنیت را تنها قدرت تایین نمی کند، بلکه حاکمیت قانون تعیین می‌کند.
دکتر روحانی تصریح کرد: حاکمیت و اجرای قانون در کشور باید به صورت یک ارزش در آمده و همه احساس کنند عمل به قانون ارزش و عدم آن ضد ارزش است.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: اگر قانون، ارزش و تخلف از قانون به عنوان ضد ارزش در جامعه به عنوان فرهنگ باشد، این سرآغاز نظم، آرامش و امنیت بوده و این فرهنگ در کنار حضور نیروی انتظامی می‌تواند در آن جامعه امنیت به معنای واقعی کلمه را ایجاد کند.

شناسه خبر: 76740

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده