معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها تأکید کرد: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.|>"> معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها تأکید کرد: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.|>" /> معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها تأکید کرد: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.|>" />

دکتر جهانگیری:

دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل مطرح شده در برخی رسانه‌ها تأکید کرد: دولت و ستاد تدابیر ویژه اقتصادی هیچ مصوبه‌ای در خصوص برداشت از منابع صندوق توسعه ملی نداشته و اصرار دارد که به هیچ وجه از منابع صندوق در بودجه کشور استفاده نشود.

شناسه خبر: 76710 -

پنجشنبه 28 فروردين 1393 - 14:56

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (پنجشنبه) در ملاقات با اعضای هیأت عامل صندوق توسعه ملی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: در این ابلاغیه تکالیف مهمی برای صندوق توسعه ملی پیش بینی شده که باید به دقت پیگیری و اجرایی شود.
دکتر جهانگیری خروج از رکود را از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت در سال جاری دانست و افزود: با استفاده مناسب از منابع و اعتبارات صندوق توسعه ملی می توان سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی را تأمین و زمینه خروج از رکود را فراهم کرد.
معاون اول رئیس جمهور از جهت‌گیری صندوق توسعه ملی برای توجه ویژه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور استقبال کرد و افزود: با استفاده از این اعتبارات می‌توان مشکلات این مناطق را برطرف کرد.
دکتر جهانگیری بر اهمیت افزایش صادرات غیرنفتی تأکید کرد و افزود: استفاده از منابع صندوق در صنایع بزرگ کشور می‌تواند زمینه افزایش صادرات آنها را فراهم کند.
معاون اول رئیس جمهور از استانداران و دیگر مسئولان کشور دعوت کرد تا طرح‌های مناسب بخش خصوصی در استان را هر چه سریعتر به بانکهای عامل معرفی کنند تا همه استان‌های کشور بتوانند از منابع و تسهیلات صندوق استفاده کنند.
دکتر جهانگیری ضمن تشکر از زحمات اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی افزود: از این صندوق انتظار می‌رود به گونه‌ای فعالیت کنند که با کمترین اثر تورمی، بیشترین بهره اقتصادی به دست آید.
دکتر سیدصفدرحسینی رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی نیز در این جلسه، گزارشی از آخرین موجودی، میزان اعتبارات ریالی و ارزی پرداخت شده و اولویت‌های کاری صندوق در سال جاری ارائه کرد. بر این اساس از سال 1389 که صندوق توسعه ملی شکل گرفته تا کنون در مجموع59/8 میلیارد دلار به این صندوق واریز شده است که از آن، مبالغی تحت عنوان تسهیلات ارزی، تسهیلات ریالی، عیدانه و پرداخت‌های خاص انجام گرفته است. در حال حاضر 14/6 میلیارد دلار از منابع صندوق برای طرحهای در دست اجرا مسدود شده و موجودی فعلی صندوق 22/2 میلیارد دلار می‌باشد.
وی افزود: در این مدت برای طرح‌های مهمی همچون پتروشیمی 3/3 میلیارد دلار، فولاد 1/6 میلیارد دلار، نیروگاهی 2/6 میلیارد دلار پرداخت صورت گرفته است.
رئیس هیأت عامل صندوق توسعه ملی تأکید کرد: اولویت اصلی صندوق پرداخت اعتبارات مناسب برای توسعه صنایع و کشاورزی کشور است.
وی تأکید کرد: این اعتبارات در مناطق محروم با سود 4 درصد کمتر و دوره بازگشت 2 سال طولانی‌تر پرداخت می‌شود.
دکتر صفدرحسینی افزود: در ساختار جدید صندوق توسعه ملی مرکز مشاوره‌ای جهت تعامل با نخبگان و صاحبنظران دانشگاهی پیش‌بینی شده است تا از منابع صندوق به بهترین نحو برای توسعه کشور بهره‌برداری شود.

شناسه خبر: 76710

- دیدارهای داخلی

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده