رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

دولت برای رفاه مردم سیستان و بلوچستان اقدامات جدی انجام خواهد داد

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در جمع مردم چابهار، معضل بیکاری را در کشور و از جمله در استان سیستان و بلوچستان مهم دانست و گفت: در رتبه اول توسعه کشاورزی استان مدنظر ماست و در این زمینه تلاش خواهیم کرد از آب‌هایی که در این استان وجود دارد استفاده بهینه شود.

شناسه خبر: 76699 -

چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 18:34

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: کار بزرگی که انجام خواهد شد برنامه آبیاری تحت فشار برای کل استان و همچنین آبیاری با بهره‌وری کامل از طریق خطوط انتقال آب به وسیله لوله در منطقه شمال این استان است. در این باره 46 هزار هکتار زمین برای آبیاری تحت فشار در برنامه است که سال 93 و 94 این برنامه‌ها محقق خواهد شد.
رییس جمهوری با بیان اینکه برای گاز، بهره‌وری آب، معادن، ایجاد پتروشیمی در ایرانشهر و چابهار، تثبیت شن‌های روان و اقدامات زیست محیطی برنامه‌های خوبی در این استان داریم، اظهار کرد: همه این برنامه‌ها اعلام شده و امروز در شورای اداری استان هم اعلام خواهد شد.
دکتر روحانی با بیان اینکه برای شهرستان‌های مختلف این استان 88 برنامه در سال 93 و در 6 ماهه اول سال 94 مدنظر قرار گرفته است، افزود: همه این برنامه‌ها امروز در شورای اداری استان اعلام خواهد شد.
رییس جمهوری اضافه کرد: برای رفاه مردم عزیز استان از جمله منطقه چابهار اقدامات جدی انجام خواهیم داد و در سال جاری و سال 94 شاهد تحول در بخش های مختلف، از جمله توسعه گردشگری به ویژه در منطقه چابهار خواهید بود.
دکتر روحانی افزود: برای توسعه گردشگری نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم و زمینه‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آماده می‌کنیم.
رییس جمهوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مرزهای ایران باید وجب به وجب به فرصت تبدیل شود، اظهار کرد: با کمک شما مردم به جای اینکه در مرزهای این استان شاهد قاچاق کالا و مواد مخدر باشیم، شاهد تجارت و توسعه اقتصادی در سراسر مرزهای شرقی و جنوبی این استان خواهیم بود.
دکتر روحانی اضافه کرد: استانی که هزار و 200 کیلومتر مرز زمینی و حدود 300 کیلومتر مرز دریایی دارد، یعنی آمادگی، ظرفیت و پتانسیل لازم را برای توسعه خود و حتی کمک به توسعه ملی دارد.
رییس جمهوری در پایان به وجود فرودگاه نظامی در کنارک اشاره کرد و گفت: طبق مذاکراتی که انجام شده، برای تامین نیاز فرودگاهی منطقه مقرر شده است فرودگاه نظامی کنارک توسعه یابد و به فرودگاهی بین‌المللی تبدیل شود.

شناسه خبر: 76699

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده