در ادامه سفر کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

بازدید رییس جمهوری از طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی

رییس جمهوری عصر امروز (چهارشنبه) با حضور در بندر شهید بهشتی چابهار، از طرح توسعه جامع این بندر بازدید کرد و با توضیحات وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان در جریان جزئیات و روند اجرای این طرح قرار گرفت.

شناسه خبر: 76695 -

چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 18:07

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید از تأسیسات و تجهیزات این بندر و اقدامات صورت گرفته برای تکمیل طرح جامع توسعه بندر شهید بهشتی دیدن کرد.
توسعه امنیت ملی و منطقه‌ای، توسعه فرهنگ کار و اشتغال مولد، توسعه تجارت آزاد و تحکیم روابط خارجی، توسعه اقتصاد پویا و ریشه‌کنی مشاغل کاذب و توسعه عدالت اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت از جمله اهداف طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی چابهار است.
مکان یابی و ایجاد زیستگاه جدید مرجانی با جابجایی 32 هزار کلونی مرجانی ، بیش از 5 میلیون متر مکعب لایروبی زیر اسکله‌های کانتینری. عمومی و ثبت رکورد 35 هزار متر مکعب لایروبی در روز و توسعه ناوگان استراتژیک لایروبی کشور از جمله اقدامات انجام شده در فاز یکم طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.
ظرفیت فاز یکم طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان دروازه توسعه محور شرق کشور پس از اجرای 2 پست اسکله کانتینری و 3 پست اسکله چند منظوره، ظرفیت این بندر را به 6 میلیون تن در سال خواهد رساند.
انجام عملیات لایروبی به میزان 5 میلیون و 200 هزار مترمکعب، استحصال اراضی حوضچه بندر به میزان 40 هکتار، ساخت اسکله به طول 800 متر، حدود ۴۱۵۰ متر دایک حفاظت ساحل، انجام عملیات بهسازی خاک به میزان ۱۱۱۹ هکتار، تطویل موج شکن موجود بندر به طول۱۴۷۰ متر، احداث ترمینال کانتینری با دو پست پهلوگیر به طول ۶۰۰ متر و احداث ترمینال چندمنظوره با سه پست پهلوگیر به طول ۶۰۰ متر از جمله بخش‌های مهم عملیات اجرایی طرح توسعه جامع بندر شهید بهشتی است.
بندر شهید بهشتی چابهار در مساحت 254 هکتار احداث شده است.
همچنین در جریان این بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی در خصوص طرح جامع شهرک پتروشیمی مکران به رییس جمهوری ارائه کرد.

شناسه خبر: 76695

- سفرهای استانی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده