رییس جمهوری در اجتماع مردم چابهار:

اگر مردم برای توسعه پایدار مصمم باشند بی‌تردید موفق خواهند شد

رییس جمهوری نخستین قدم توسعه را ایجاد محیط امن در یک منطقه دانست و اظهار کرد: اگر مردم مصمم به ایجاد توسعه پایدار در این استان باشند، بی‌تردید موفق خواهند بود.

شناسه خبر: 76692 -

چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 17:35

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی بعد از ظهر امروز در ادامه برنامه‌های سفر دولت به استان سیستان و بلوچستان در اجتماع مردم شهرستان چابهار گفت: دولت به استان مرزی و استراتژیک سیستان و بلوچستان به عنوان قلب ارتباط ایران با دنیای شرق و شمال ایران نگاه می‌کند و بندر چابهار نقطه‌ای است که مناطق مختلف شرقی و شمالی و حتی جنوبی این منطقه را به هم متصل خواهد کرد.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه توسعه در یک استان و منطقه تنها به مفهوم ایجاد یک کارخانه، مجتمع، بندر یا امکانات اقتصادی صرف نیست افزود: توسعه لوازمی دارد و باید آن را همه جانبه ببینیم و اگر چنین نباشد نمی‌توانیم تعالی و سعادت مادی و معنوی را شاهد باشیم.
دکتر روحانی اولین قدم توسعه را ایجاد محیط امن در یک منطقه دانست و اظهار کرد: امروز در این استان اراده مصمم همه اقوام اعم از بلوچ و سیستانی، زن و مرد و همه طوایف و اقوام و شیعه و سنی را کاملا مشاهده می‌کنم. شما مردم اگر مصمم به ایجاد توسعه پایدار در این استان باشید، بی‌تردید موفق خواهید بود.
رییس جمهوری با بیان اینکه دولت، نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش و نیروی انتظامی و بسیج در کنار شما مردم امنیت این سرزمین را مستحکم و پایدار خواهند کرد، تصریح کرد: در کنار امنیت، ایجاد رابطه دوستی و محبت، تعاون و همکاری و آنچه امروز به عنوان ایثار و تعاون و همبستگی و محبت در این استان و منطقه شاهد آن هستیم، شاهد توسعه فرهنگی هم هستیم و دولت و همه مسئولان کمک خواهند کرد تا این توسعه فرهنگی روز به روز بیشتر و بیشتر شود.

شناسه خبر: 76692

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده