رییس جمهوری در اجتماع مردم زابل:

انسجام و برادری مردم سیستان و بلوچستان زمینه‌ای برای توسعه استان و منطقه خواهد بود

رییس جمهوری صبح امروز (چهارشنبه) در اجتماع پرشور و صمیمی مردم شهرستان زابل با اشاره به ضرورت وحدت، انسجام و یکپارچگی و برادری و اخوت اسلامی برای قرار گرفتن استان سیستان و بلوچستان در مسیر توسعه و حل معضلات و مشکلات مردم این استان گفت: استعدادها و ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان و انسجام و برادری مردم این استان زمینه‌ای برای توسعه استان و منطقه خواهد بود.

شناسه خبر: 76674 -

چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 12:26

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه خدای بزرگ را شاکرم که امروز در محضر مردم شریف، قهرمان، مرزدار و فهیم زابل هستیم، تصریح کرد: مردمان این خطه، بزرگمردان و زنانی هستند که این منطقه را به سرزمین اسطوره‌ها تبدیل کرده‌اند.
رییس جمهوری تصریح کرد: تمام مردم سیستان و بلوچستان اعم از سیستانی یا بلوچ، شیعه یا سنی همه با هم برادر بوده و زیر پرچم واحد اسلام و ایران با اخوت، برادری، مهربانی و یکپارچگی زندگی می‌کنند و این دستور خدا، قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که نگاه ما به یکدیگر باید نگاهی برادرانه و مهربانانه باشد و این رمز توسعه، موفقیت و امنیت مردم است.
دکتر روحانی امنیت استان سیستان و بلوچستان را دومین پایه در کنار انسجام و وحدت برای توسعه و پیشرفت استان برشمرد و خاطر نشان کرد: امنیت استان نیز باید به دست مردم، طوایف، قبایل و مرزداران این خطه و همه کسانی که به وطن، اسلام و قرآن عشق می‌ورزند حفظ شده و پایدار بماند.
رییس جمهوری افزود: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج به وظایف خود عمل می‌کنند اما باید همه مردم این استان و طوایف و قبایل این بار مسئولیت سنگین را به دوش بکشند.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه هیچ کس نباید برای منافع حزبی، گروهی و تشکلی خاص از نام سیستانی، بلوچ و یا زابلی استفاده کند، گفت: فعالیت و رقابت احزاب در کشور آزاد است اما نباید کسی خدایی ناکرده از برادری، اخوت، وحدت و انسجام مردم سوء استفاده کند.
رییس جمهوری افزود: مردم این استان قرن‌هاست که با برادری و اخوت در کنار هم زندگی کرده‌اند.
دکتر روحانی با بیان اینکه مردم استان سیستان و بلوچستان انسان‌هایی هوشمند، دلاور و با استعداد هستند خاطر نشان کرد: امروز در حوزه های علمیه و دانشگاه‌ها شخصیت‌های بزرگ و دانشمندان فراوانی از این خطه حضور دارند تا جایی که یکی از مراجع بزرگ شیعه از منطقه سیستان و بلوچستان است.
ادامه دارد...

شناسه خبر: 76674

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده