رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان:

دولت مصمم به ایجاد فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان است

رییس جمهوری شامگاه سه‌شنبه در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه دولت مصمم است فضای مناسب برای کار، تلاش و سرمایه‌گذاری در این استان را ایجاد کند، گفت: تمهیداتی که دولت باید در راستای توسعه استان انجام دهد، حمایت و ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری‌ها در مناطق مختلف کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان است.

شناسه خبر: 76644 -

چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 00:30

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ضمن ابراز خرسندی از حضور فعال کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در این استان اظهار امیدواری کرد: استان سیستان و بلوچستان که تا به امروز به عنوان استانی محروم شناخته شده از فردا استانی به سمت توسعه و در آینده استانی باشد که از لحاظ توسعه اقتصادی هم پای توسعه فرهنگی و معنوی مردم دلاور و قهرمان این استان قرار گیرد.
رییس جمهوری با بیان اینکه در کنار حمایت دولت انگیزه‌های دیگری می‌تواند بر سرعت فعالیت در زمینه سرمایه‌گذاری بیفزاید که از جمله آنها انگیزه معنوی است، تصریح کرد: باید آینده منطقه و مردم آن را بهتر ترسیم کرده و کمک کنیم تا مردم منطقه زندگی بهتری داشته و بتوانیم کشور را آبادتر و سرافرازتر ببینیم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت باید تمهیداتی برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌ها و ایجاد شرایط مناسب در مناطق مختلف کشور، ایجاد کند، خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های فراوانی در استان سیستان و بلوچستان در بخش‌های گوناگون از جمله کشاورزی و منابع معدنی وجود دارد که باید اقدامات لازم در راستای بهره‌برداری از آنها صورت گرفته و در کنار آن صنایع جانبی را نیز ایجاد کنیم.
رییس جمهوری ایجاد شرایط مناسب بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری را از جمله اقداماتی دانست که باید در این جهت انجام شود و افزود: امروز دولت در حال فراهم کردن شرایط بین‌المللی برای کار بهتر کارآفرینان بوده و معتقد است، اتهامات علیه جمهوری اسلامی ایران با تلاش، کوشش، صبر و حوصله قدم به قدم می‌تواند برطرف شود و شرایط را از دست آنهایی که با این بهانه‌ها می‌خواستند ملت ایران را تحت فشار قرار دهند، بگیرد.
دکتر روحانی با اشاره به توافق اولیه با 1+5 و تلاش تیم مذاکره‌کننده ایران برای رسیدن به توافق نهایی گفت: امروز همگان معتقدند که دستیابی به توافق نهایی در همین مدت شش ماه امکان پذیر است؛ البته مسائل سختی پیش روی ما قرار دارد، اما بحمدالله پیشرفت‌هایی صورت گرفته و اگر با همین روند ادامه پیدا کند، می‌توان ظرف مدت شش ماه به توافق نهایی رسید.
رییس جمهوری ادامه داد: این به معنای رفع همه تحریم‌ها و ایجاد مناسبات پولی و مالی با دنیا خواهد بود.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: امروز شرایط کشور و شرایط بین‌المللی به گونه‌ای است که سرمایه‌گذاری در ایران تسهیل شده و فرصتی مغتنم به شمار می‌رود چرا که ایران کشور بکری است و می‌توان در سال‌های آینده شاهد شکوفایی سرمایه‌گذاری در کشور باشیم و این نه تنها نظر دولت بلکه نظر اغلب کارشناسان و سرمایه گذاران جهانی است.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه بنده کاملاً به آینده امیدوارم و می دانم کشور در حال تحولی بزرگ در ماه ها و سال های آینده خواهد بود، گفت: دولت می داند که باید زمینه ها را آماده و به کارآفرینان برای سرمایه گذاری اطمینان دهد و امکانات را در اختیار آنان قرار دهد که در این راستا در استان سیستان و بلوچستان اقداماتی در خصوص گاز رسانی به بخش های بزرگی از استان که قدم بسیار بزرگی برای همه صنایع انرژی‌بر، خواهد بود انجام شده است.
دکتر روحانی افزود: همچنین در زمینه ایجاد مجتمع پتروشیمی در منطقه ایرانشهر و صنایعی که باید در چابهار ایجاد شود، تصمیماتی اتخاذ شده است؛ در زمینه معادن و بخش کشاورزی نیز زمینه‌های فراوان برای سرمایه‌گذاری در این استان فراهم است.
رییس جمهوری با بیان اینکه امروز کار بزرگی بر عهده کارآفرینان برای توسعه کشور است، گفت: صندوق توسعه ملی نیز در زمینه های مختلف سرمایه گذاری آمادگی دارد تا شرایط ویژه ای را برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در استان سیستان و بلوچستان فراهم کند.
دکتر روحانی در پایان ضمن ابراز تشکر از همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استان سیستان و بلوچستان اظهار امیدواری کرد تا در آینده شاهد شکوفایی و توسعه بیش از پیش این استان باشیم.
رییس جمهوری پیش از ورود به محل این مراسم از نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی استان سیستان و بلوچستان که در حاشیه مراسم برگزار شده بود بازدید کرد.

شناسه خبر: 76644

- سفرهای استانی

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده