رییس‌جمهوری در اجتماع مردم زاهدان:

وظیفه دولت یازدهم را تلاش و ارائه خدمت بیشتر به استان‌های محروم می‌دانم

رییس جمهوری در ادامه سخنان خود در اجتماع مردم زاهدان با اشاره به اینکه سرزمین سیستان و بلوچستان مرز جغرافیایی ایران است اما مرز فرهنگی نیست، گفت: اینجا سرزمینی است که از آن در طول قرن ها فرهنگ اسلام و ایرانیت به شبه قاره هند و بنگال صادر شده است.

شناسه خبر: 76623 -

سه شنبه 26 فروردين 1393 - 13:01

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی گفت: قند پارسی توسط سیستان و بلوچستان به بنگال رسیده است و مردم این استان نه تنها مرزبان خوب جغرافیایی هستند، بلکه بزرگترین صادرکننده فرهنگ اسلام مدارا و اعتدال و فرهنگ ایرانی به سراسر منطقه بوده اند.
رییس جمهوری افزود: امروز بنده از مردم غیور استان سیستان و بلوچستان می‌خواهم که واسطه فرهنگی و اتصال قوی‌تر بین ملت ایران و ملت‌های شرقی و جنوبی و حتی شمالی این سرزمین باشند؛ ان شاء الله در این استان روز به روز شاهد همبستگی و برادری خواهیم بود.
دکتر روحانی با تاکید بر اینکه در این سرزمین تفاوتی بین اقوام و پیروان مذاهب وجود نداشته و نخواهد داشت، ادامه داد: در دولت یازدهم در زمینه گاز و آب و معدن، بندر، راه‌آهن و مسیر ترانزیت و صادرات شاهد یک تحول بزرگ در این استان خواهید بود.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: وظیفه دولت یازدهم می‌دانم که به استان‌هایی که از محرومیت بیشتری در سال‌های گذشته برخوردار بوده اند، تلاش و خدمت بیشتری ارائه دهد و این نه تنها به خاطر اینکه بیشترین رأی شما مردم در انتخابات به خط اعتدال بوده که البته آراء شما برای بنده افتخار است، اما اگر حتی یک رأی هم از این استان نمی داشتم باز هم توسعه این استان را وظیفه دولت یازدهم می‌دانستم و ان شاء الله در زمینه اقتصادی، سیاسی وفرهنگی شاهد تحول در این استان خواهیم بود.
دکتر روحانی با اشاره به تاکید دولت بر استفاده مردم این استان از حق آبه هیرمند در سفر به عمان و افغانستان، گفت: ان شاء الله شاهد آبادانی در دریاچه هامون، جازموریان و تالاب‌ها به همت شما مردم بوده و روز به روز شاهد تعالی و توسعه بیشتر در این استان باشیم.
رییس جمهوری در پایان گفت: زنده باد ایران؛ زنده باد اسلام؛ زنده باد ایمان؛ زنده باد اتحاد و زنده باد اعتدال.

شناسه خبر: 76623

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده