رییس جمهوری در جمع مردم زاهدان:

بندر چابهار برای اتصال دریای عمان و اقیانوس هند به شمال کشور و کشورهای همجوار توسعه می یابد

رییس جمهوری با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان علاوه بر امنیت نیازمند توسعه است، تصریح کرد: ان شاء الله این سفر توام با آغاز کشف و شناسایی معادن ذی‌قیمت مس، روی، قلع، طلا و آهن خواهد شد.

شناسه خبر: 76621 -

سه شنبه 26 فروردين 1393 - 12:34

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه دولت در سال جاری برای شناسایی معادن در منطقه شرق استان بودجه ‌اختصاص داده است، گفت:از این پس مردم استان شاهد تحرک در زمینه معادن و صنایع معدنی در سیستان و بلوچستان خواهند بود.
رییس جمهوری تصریح کرد: دولت به تمامی برنامه هایی که در این استان اعلام می شود جامه عمل می پوشاند.
دکتر روحانی با بیان اینکه گازرسانی در این استان اهمیت ویژه‌ای دارد، به طرح های انتقال گاز از منطقه ایرانشهر، به سمت زاهدان و خاش و در مرحله بعد از زاهدان به زابل و همچنین از ایرانشهر به چابهار اشاره و تصریح کرد: آماده سازی مجتمع‌های پتروشیمی در ایرانشهر با سرمایه بخش خصوصی و حمایت دولت آغاز شده است تا این منطقه به منطقه ویژه پتروشیمی مبدل شود.
رییس جمهوری همچنین افزود: طرح آب‌رسانی تحت فشار برای بخش کشاورزی که حدود صد هزار هکتار از اراضی استان را در بر می گیرد در این دولت اجرایی خواهد شد و مردم استان شاهد توسعه و رشد کشاورزی خواهند بود.
دکتر روحانی با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در بخش ترانزیت استان، گفت: برای اینکه منطقه دریای عمان و اقیانوس هند را نه تنها به شمال کشور که به سایر کشورهای همجوار و شمالی متصل کنیم، توسعه بندر چابهار جزو برنامه‌های این دولت خواهد بود.
ادامه دارد....

شناسه خبر: 76621

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده