رییس جمهوری در اجتماع مردم زاهدان:

سیستان و بلوچستان پاره تن ایران است

رییس‌جمهوری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در اجتماع پرشور مردم سیستان و بلوچستان، در استادیوم هفده شهریور زاهدان با بیان اینکه سیستان، سرزمین اسطوره‌های تاریخی و بلوچستان صاحب کهن‌ترین فرهنگ ایرانی بوده و سیستان و بلوچستان را باید از نو شناخت، گفت: سیستان و بلوچستان پاره تن ایران است.

شناسه خبر: 76617 -

سه شنبه 26 فروردين 1393 - 11:51

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه برخی فکر می‌کنند سیستان و بلوچستان یعنی محرومیت، طوفان‌های شن و ناامنی، تصریح کرد: این چهره واقعی این استان بزرگ سرزمین ایران نیست.
رییس جمهوری افزود: سیستان و بلوچستان سرزمین ظرفیت‌های بزرگ معدنی، تجاری، ترانزیتی، کشاورزی، آبزیان و سرزمین بسیار مهم برای توسعه‌های پیش رو خواهد بود.
دکتر روحانی گفت: سرزمین سیستان و بلوچستان گرچه به ظاهر ترکیبی از دو قوم و دو آیین از یک دین است، اما در طول تاریخ، سرزمین برادری، وحدت و همزیستی و دوستی و محبت بوده است.
رییس جمهوری ادامه داد: همه مردم سیستان و بلوچستان اعم از قوم بلوچ یا سیستانی و اعم از پیروان اهل بیت یا پیروان اهل سنت، همه و همه زیر پرچم ایران و اسلام عزیز هستند و ما همه افتخار می‌کنیم که پیرو قرآن مجید و سنت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و دوستدار خاندان رسالت و اهل بیت(ع) هستیم.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اولین نکته راجع به سیستان و بلوچستان امنیت این سرزمین است، گفت: امروز وظیفه حفظ امنیت بر دوش تمام مردم و عزیزانی است که در این استان زندگی می‌کنند و نیروهای مسلح در ایجاد امنیت پایدار در این سرزمین کمک آنان خواهند بود.
رییس جمهوری افزود: تمام اقوام، طوایف و مذاهب اعم از سنی و شیعه باید برای امنیت این سرزمین دست به دست هم بدهیم چرا که همه تابع قانون اساسی و زیر پرچم رهبری معظم انقلاب هستیم و در این قانون اساسی بین اقوام و پیروان مذاهب تفاوتی وجود ندارد و تمام مردم ایران زمین تحت لوای قانون اساسی از حقوق شهروندی برابر برخوردارند.

شناسه خبر: 76617

- سفرهای استانی

- سخنراني ها

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده