معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده تأکید کرد:

تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان عظیم و مشارکت فعال زنان جامعه

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: امیدواریم امسال شاهد بهره‌مندی جامعه از توان نیمی از سرمایه انسانی کشور برای بهبود و پیشرفت کشور باشیم چرا که تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و همین طور رسیدن کشور به اهداف مورد نظر اقتصاد و فرهنگ که عزم ملی و مدیریت جهادی را می‌طلبد بدون اتکا و تکیه بر توان عظیم زنان جامعه به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

شناسه خبر: 76529 -

سه شنبه 19 فروردين 1393 - 20:18

دکتر شهیندخت مولاوردی بعد از ظهر امروز (سه‌شنبه) در اولین نشست مشاورین امور بانوان دستگاه‌های اجرایی ضمن اشاره به تقارن آغاز سال جاری با شهادت و ولادت دخت گرامی نبی اکرم (ص) اظهار داشت: دستور جلسه امروز مباحث مربوط به چگونگی بزرگداشت مقام زن است که برای مشارکت و همفکری دستگاه‌های اجرایی مکاتباتی از طریق معاونت امور زنان و خانواده رییس جمهوری به صورت جداگانه به این دستگاه‌ها ارسال شد.
وی در ادامه افزود: اولین برنامه، برپایی نمایشگاهی با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت و نقش آفرینی زنان در توسعه پایدار با تأکید بر اقتصاد مقاومتی است که سی‌ام فروردین ماه با حضور معاون اول رییس جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهد شد و در همان روز برنامه دیگری نیز با حضور همسر محترم رییس جمهوری و همسران وزرا و سفرای خارجی مقیم ایران برگزار خواهد شد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همایش ملی زنان نقش آفرین عرصه فرهنگ و اقتصاد را از مهمترین برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و گفت: این همایش در روز 31 فروردین در سالن اجلاس سران با حضور رییس جمهوری برگزار خواهد شد و فرصت مناسبی برای ارائه دیدگاه‌ها به دکتر روحانی و استماع نظر ایشان است.
وی ادامه داد: همچنین وزارت نفت، سازمان محیط زیست و 22 دستگاه اجرایی و 25 استان برنامه‌های پیشنهادی خود را برای این معاونت ارسال کرده‌اند.
مولاوردی افزود: همایشی با عنوان اسوه‌های ایثار و مقاومت در روز 31 فروردین از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشنهاد شده است و از دیگر برنامه‌های پیشنهادی برپایی همایش بزرگ فاطمه بانوی مهر "ام ابیها" با مشارکت استانداری تهران و بسیج در روز 30 فروردین و با حضور 20هزار میهمان داخلی و خارجی است.
وی افزود: جشنواره زنان و دختران فاطمه برنامه دیگری است که قرار است در این ایام و به مناسبت بزرگداشت مقام زن به همت وزارت ورزش و جوان در کل کشور برگزار شود.
مولاوردی در پایان ضمن تشکر از همه بانوان فعال در عرصه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد: با مشارکت و همفکری و همکاری یکدیگر به نتایج مطلوب دست یابیم.
در این جلسه همچنین تعدادی از مشاوران دستگاه‌های اجرایی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مسایل و مشکلات مربوط به زنان در عرصه‌های گوناگون پرداختند.

شناسه خبر: 76529

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده