رییس جمهوری در دیدارِ جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی و فعالان سیاسی:

تلاش دولت ایجاد رونق اقتصادی همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌هاست

رییس جمهوری در دیدار نوروزی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان دولتی و فعالان سیاسی ضمن تأکید بر اینکه دولت مصمم است تورم را در سالجاری به 25 درصد کاهش دهد، گفت: تلاش ما ایجاد رونق اقتصادی همزمان با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌هاست.

شناسه خبر: 76500 -

دوشنبه 18 فروردين 1393 - 15:37

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی ابراز امیدواری کرد اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، منجر به تحقق اهداف مهم دولت و مجلس از هدفمندی یارانه‌ها در سال جدید، نظیر متعادل کردن مصرف انرژی، افزایش تولید، اشتغالزایی، ارتقای نظام سلامت و حفاظت از محیط زیست شود.
رییس جمهوری افزود: اگر تعداد قابل ملاحظه‌ای در این مرحله برای دریافت یارانه ثبت نام نکنند، منابع بیشتری در اختیار دولت برای دستیابی به اهداف عالی نظام و کمک به افراد نیازمند قرار می‌گیرد و وظیفه همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، افراد صاحب نظر و اصحاب رسانه‌هاست که در این روزها واقعیت مسایل را توضیح دهند.
دکتر روحانی با بیان اینکه در ماه‌های پایانی سال 1392 شاهد کاهش تورم بودیم اظهارداشت: «میوه ممنوعه» در دولت یازدهم استقراض از بانک مرکزی و جلوگیری از افزایش پایه پولی کشور بوده است و امیدواریم امسال مردم ایران شاهد آرامش، رفاه و عزت بیشتر در همه حوزه‌ها بویژه در بخش اقتصادی باشند.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به توسعه تعاملات با جهان گفت: مذاکرات دستگاه دیپلماسی کشور با طرف‌های خارجی برای دستیابی به توافق جامع در خصوص مسایل هسته‌ای پیچیده و دشوار است ولی با امیدواری به پیش می‌رویم، گرچه برخی تلاش‌ها در جهت تخریب این تعاملات صورت می‌گیرد.
دکتر روحانی با اشاره به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا در قبال ایران، اظهار کرد: از نظر دولت جمهوری اسلامی ایران این قطعنامه فاقد ارزش است و پارلمان اروپا کوچکتر از آن است که بخواهد به ملت برزگ ایران توهین کند.
رییس جمهوری با بیان اینکه این گونه قطعنامه‌ها هیچ اهمیتی ندارد، گفت: در چهارسال گذشته 60 قطعنامه با ادبیاتی تندتر از قطعنامه اخیر توسط این پارلمان علیه ایران صادر شد که هیچ ارزشی نداشت و در خصوص آن سرو صدایی هم نشد. خوشبختانه امروز بواسطه آرامش و شفافیت حاکم بر فضای سیاست خارجی کشور، کوچکترین اهانتی به وضوح شنیده و البته ملت ما در برابر سخنان موهن موضع می‌گیرد.
دکتر روحانی در عین حال افزود: قطعنامه پارلمان اروپا دارای بندهایی نظیر تأکید بر مذاکره و بهره‌گیری صرف از راه حل سیاسی بر سر برنامه هسته‌ای است که به وضوح در تضاد با نظر برخی دولتمردان آمریکایی مبنی بر "وجود همه گزینه‌ها بر روی میز است"، می‌باشد.
وی اظهار کرد: تأکید بر توسعه همکاری‌ها با ایران، استقبال از توافق موقت هسته‌ای و تلاش برای دستیابی به توافق دایم از نکات مثبت این قطعنامه است.
رییس جمهوری با اشاره به مزین شدن ابتدای سال 93 بنام حضرت زهرا (س)، نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و ابراز امیدواری کرد، همه مردم و مسئولان دست در دست یکدیگر در فضایی با نشاط مشکلات کشور و انقلاب را یکی پس از دیگری مرتفع کنند.
دکتر روحانی در خاتمه بار دیگر از آزادی سربازان میهن ابراز خرسندی کرد و خواستار رعایت اخلاق اسلامی، ادب، احترام به یکدیگر و پرهیز از توهین و دروغ در سالی که بنام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است، شد.

شناسه خبر: 76500

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده