مصوبات جلسه هیأت وزیران به ریاست دکتر روحانی

جلسه هیأت دولت عصر امروز (یکشنبه) به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد و اعضای دولت در خصوص مهمترین مسائل و مباحث روز کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شناسه خبر: 76478 -

يکشنبه 17 فروردين 1393 - 21:38

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بررسی به تصویب هیأت وزیران رسید که اهم آنها عبارتند از:
تصویب آیین‌نامه نظارت و مراقبت الکترونیکی برخی از زندانیان واجد شرایط از قبیل زندانیان در زمان مرخصی یا اشتغال در زندان‌های باز و موسسات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و زندانیان محکوم به حبس جایگزین و برخی زندانیان جرایم نقدی.
آیین‌نامه اجرایی فعالیت کشاورزانی که در اثر حوادث غیر مترقبه از جمله خشکسالی خسارت دیده‌اند و قادر به پرداخت حق بیمه اجتماعی در موعد مقرر نشده‌اند، از پرداخت جریمه و بخشودگی جریمه دیر کرد تسهیلات بانکی پرداختی به آنان معاف می‌شوند.
آیین‌نامه نحوه وصول مطالبات نقدی دستگاه‌های اجرایی از بخش خصوصی و تعاونی بابت ارایه خدمات یا فروش محصول یا صدور مجوز به میزان بیش از یک میلیارد ریال به صورت نسیه.
آیین‌نامه تخفیف پلکانی قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی به منظور تحریک و تشویق این واحدها به توسعه سرمایه‌گذار در صنایع تکمیلی و پایین دست و اشتغال‌زایی بیشتر با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته.
اصلاح تعرفه برق خانگی شهرستان‌های داراب و زرین دشت
برقراری فوق العاده شغل موضوع بند(5) ماده(68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی منوط به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی.
افزایش سقف کمک‌های بلاعوض برای کشاورزان و دامداران خسارت دیده منطقه شرق استان اصفهان به سی میلیون (30.000.000) ریال و موافقت با امکان هزینه کرد اعتبار هفتصد میلیارد (700.000.000.000) ریالی مصوب دولت در چارچوب طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای در همان استان.

شناسه خبر: 76478

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده