در جلسه امروز هیأت دولت:

رییس جمهوری آزادی مرزبانان ایرانی را به ملت ایران و مقام معظم رهبری تبریک گفت

رییس جمهوری در جلسه امروز هیأت دولت آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی را مرهون تدبیر دولت و نیروهای مسلح دانست و این موفقیت را به همه آحاد ملت ایران، به ویژه به مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا تبریک گفت.

شناسه خبر: 76474 -

يکشنبه 17 فروردين 1393 - 20:08

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی گفت: خوشحالم که روزهای پرمحنت اسارت سربازان جان برکفمان به سرآمد و این عزیزان پس از تحمل رنج دوران سخت جدایی، به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.
دکتر روحانی با عرض شادباش ویژه به خانواده‌های این عزیزان که با پیشه کردن صبر، امید خود را حفظ کردند تا با تدبیر دولت و مسئولین امنیتی کشور، آزادی عزیزان خود را شاهد باشند افزود: امید آنکه تروریسم و خشونت در منطقه ما برچیده شود و فضای سوء ظن و کدورت برای همیشه از میان برود.
رییس جمهوری گفت: از همه مسئولین مربوطه به ویژه وزارتخانه‌های کشور، اطلاعات و خارجه و صدا و سیما می‌خواهم تا روشن شدن وضعیت پنجمین مرزبان فداکار وطن، لحظه‌ای از پای ننشسته و هرچه سریعتر موجبات رفع نگرانی خانواده بردبار و شریف او را فراهم آورند.
دکتر روحانی افزود: بی‌تردید اینگونه حوادث نفرت‌انگیز که توسط تعداد اندکی از پیروان فرقه جهل و جور و جنایت، گاه و بیگاه به وقوع می‌پیوندد، اگر چه کام مردم عزیزمان را تلخ می‌کند اما اراده ملت و مسئولین را برای ایستادگی بر آرمان های رفیع خویش و مبارزه با اذناب دشمنان نظام و کشور روز به روز قوی‌تر و مستحکم‌تر خواهد نمود.
رییس جمهوری افزود: این موفقیت یکبار دیگرنشان داد که موضع جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و خشونت، یک موضع قاطع، اصولی و تغییر ناپذیر است و در مقابل همه فشارهای سیاسی و تبلیغاتی تا رسوایی و شکست کامل افراط گرایان و همه حامیان خارجی آنان ایستادگی خواهد کرد، حمایت همه مردم و شخصیت‌های دینی و سیاسی اعم از شیعه و سنی از این برخورد قاطع ثابت کرد که تروریست‌ها از دستاویز کردن تفاوت‌های مذهبی هیچ سودی نخواهند برد و مورد انزجار همه مذاهب و گروه‌های سیاسی کشورند.
دکتر روحانی در ادامه تأکید کرد: لازم می‌دانم از همه مرزبانان دلیر، فرماندهان و سربازانی که دوران خدمت مقدس سربازی خود را با رشادت و شجاعت در پاسداری و حراست از مرزهای جغرافیایی کشورمان سپری نموده و نقشه‌های تجاوزگرانه هر متجاوزی به آب و خاک ایران سرافراز را نقش بر آب می‌کنند، سپاسگزاری نموده و توفیقات و عزت آنان را از خداوند متعال مسألت دارم.
رییس جمهوری با بیان اینکه برخی از رسانه‌های بیگانه از این حوادث سوء استفاده کردند تأکید کرد: این گونه حوادث در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد و متأسفانه امروز تروریسم، گروگانگیری و افراطی‌گری نه در منطقه بلکه در سراسردنیا وجود دارد و به جای اینکه با قاطعیت تروریسم و خشونت را محکوم کنند به اصطلاح خود می‌خواهند نظام را تضعیف کنند و انصافاً در این زمینه برخی از رسانه‌های بیگانه کار زشت و غیر حرفه‌ای انجام دادند.
رییس جمهوری همچنین از نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران و بسیج در حراست از مرزبانی قدردانی و برای همه کسانی که برای امن نگه داشتن کشور و مرزها تلاش می‌کنند آرزوی توفیق بیشتر کرد.
دکتر روحانی افزود: مردم همواره از نیروهای امنیتی در سراسر کشور سپاسگزار بوده‌اند چراکه در این منطقه نسبتاً نا امن بحمدالله ایران کشوری کاملاً امن است و این جای سپاس دارد.
رییس جمهوری همچنین از همه ارگان‌هایی که تلاش کردند تا سفرهای نوروزی برای مردم ایمن‌تر، لذت بخش‌تر و راحت‌تر باشد تقدیر کرد و گفت: البته خود مردم به صورت داوطلبانه کمک کردند و این تعاون و همکاری نشانه این است که این ملت خود را اعضای یک خانواده می‌بینند و این جای سپاسگزاری و تشکر دارد؛ مخصوصاً آمار و ارقامی که نشان می‌دهد امسال حوادث کاهش یافته، بسیار مهم است.
دکتر روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که ان‌شاءالله سال نو برای همه ملت بزرگ ایران، سالی مبارک و پر از برکت و توفیقات خواهد بود و مسیر توسعه و پیشرفت و تعالی را بهتر و بیشتر از سالهای پیش به امید خدا طی خواهند نمود.

شناسه خبر: 76474

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبط

فیلم مرتبط

اخبار برگزیده