معاون اول رییس جمهور:

دولت تدبیر و امید کارنامه قابل قبولی در سال 92 ارائه داد

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که دولت یازدهم از ابتدای کار با آن روبرو بود گفت: دولت تدبیر و امید در شرایطی مسئولیت اداره کشور را پذیرفت که مشکلات و دغدغه‌های فراوانی پیش روی مردم و کشور بود که به لطف خدا دولت توانست در همین چند ماه از سال 92 کارنامه قابل قبولی در پیشگاه خداوند و ملت ایران ارایه دهد.

شنبه 16 فروردين 1393 - 16:32

دکتر اسحاق جهانگیری ظهر امروز (شنبه) در دیدار رییس جمهور با جمعی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری که در مسجد سلمان فارسی برگزار شد، تحریم‌ها و تأمین بودجه و منابع مالی مورد نیاز را از جمله مهمترین مشکلات پیش روی دولت یازدهم برشمرد و افزود: با حمایت‌های مقام معظم رهبری، رهنمودهای رییس جمهور و با پشتوانه ملت ایران، دولت توانست در این مدت از بخش قابل توجهی از مشکلات با سرفرازی عبور کند.
معاون اول رییس جمهور یکی از ویژگی‌های دکتر روحانی را توجه به نظرات کارشناسی و خرد جمعی دانست و گفت: دکتر روحانی از ابتدا تأکید داشتند که خرد جمعی بر تصمیمات دولت حاکم باشد و نظم و مقررات جاری گردد.
وی اظهار امیدواری کرد:‌ با تدابیری که رییس جمهور اتخاذ کرده و با سیاستگذاری‌های دولت، سال 93 سالی موفق‌تر از سال گذشته باشد.
دکتر جهانگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود را از اصلی‌ترین برنامه‌های دولت برای سال 93 خواند و گفت: دولت مصمم است این موضوعات را با سبک مدیریت جهادی دنبال کند.
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه رییس جمهور برای عبور از مشکلات و رفع دغدغه‌های مردم خود را برای هر هزینه‌ای آماده کرده است تصریح کرد: من در دولت‌های گذشته و در مجلس شورای اسلامی سابقه فعالیت و مسئولیت داشته‌ام اما امروز به خود می‌بالم که در چنین دولتی فعالیت دارم.
وی با اشاره به رویکرد دکتر روحانی مبنی بر انجام کارهای سخت و اتخاذ تصمیمات دشوار افزود: دکتر روحانی همواره در تمام دوران مسئولیت خود چه در دوران دفاع مقدس و چه در شورای عالی امنیت ملی، سخت‌ترین کارها را پذیرفته و تصمیمات سخت اتخاذ کرده است.
وی با اشاره به مشکلات موجود و شرایط دشوار در سیاست خارجی و داخلی و رکود تورمی که در کشور بی‌سابقه بود گفت: دکتر روحانی بر زیر این بار سنگین شانه نهاد و به لطف خدا و با حماسه مردم در 24 خرداد زمینه رفع بسیاری از مشکلات فراهم شد.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به بازدیدهای مکرر رییس جمهور از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اظهار داشت: اینکه رییس جمهور هر هفته به یکی از خانواده‌های شهدا و جانبازان سر می‌زند، بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

شناسه خبر: 76450