در دیدار جمعی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری صورت گرفت:

تأکید دکتر روحانی بر ضرورت تلاش، انسجام و همدلی در مسیر خدمت به مردم و اعتلای کشور

رییس‌جمهوری ظهر امروز (شنبه) در دیدار با جمعی از مدیران و کارکنان نهاد ریاست جمهوری ضمن اشاره به پیشرفت‌ها و دستاورهای دولت در عرصه‌های مختلف از جمله سیاست داخلی و خارجی و مسایل اقتصادی، بر ضرورت تلاش، انسجام و همدلی در مسیر خدمت به مردم و اعتلای کشور تأکید کرد.

شناسه خبر: 76448 -

شنبه 16 فروردين 1393 - 15:35

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار که در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با بیان اینکه باید هر مسئولیتی را تبدیل به فرصتی برای جلب رضای خدا و خدمت به مردم کنیم، گفت: باید به گونه‌ای کار کنیم تا عمل ما موجب خشنودی خدای متعال و امام عصر(عج) بوده و در مسیر خدمت به مردم گره از کار آنان باز کند.
رییس‌جمهوری با بیان اینکه کارکنان نهاد ریاست جمهوری در بالاترین سطح ستادی در اداره کشور مشغول به کار هستند، گفت: ملت ایران در سالی که گذشت با همت خود توانشان را به صحنه گذاشتند و در انتخابات حاضر شدند و آمدند تا شاید روزگار بهتری را تجربه کرده و روزی نو را ببیند.
دکتر روحانی با بیان اینکه نوروز به معنای روز، لحظه و سالی نو است، گفت: اگر بر اراده خود لباس نو بپوشانیم و برای خدمت به مردم حرکت جدیدی را آغاز کرده و بتوانیم خدمتی بیشتر به مردم ارائه کنیم، در حقیقت نوروز داریم و سال ما نو شده است، اما اگر کسی در سال جدید از میزان خدمت خود بکاهد در واقع کهنه‌روزی را به ناروا نوروز نامیده است.
رییس‌جمهوری با تأکید بر اینکه همه باید در صحنه خدمت به مردم حضور فعال داشته باشند، تصریح کرد: مردم با وجود مسایل و رنج‌های فراوان در طول دوران سپری شده در انقلاب از جمله دفاع مقدس و پس از آن همچنان به نظام، انقلاب و رهبری وفادار هستند و ما باید از بزرگانمان همچون شهیدان رجایی و باهنر یاد بگیریم که در مقابل این مردم چگونه باید رفتار کنیم.
دکتر روحانی ضمن بیان خاطراتی از شهیدان رجایی و باهنر و تأکید بر اینکه همه باید از این شهدای بزرگوار به عنوان الگو در عملکرد خود بهره بگیرند، گفت: امروز رهبری، بزرگان انقلاب و شهدا، جانبازان و ایثارگران برای ما الگو هستند و ما باید با بهره‌گیری مناسب از آنان در سال جدید خود را برای خدمت بهتر به مردم آماده کنیم.
رییس‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر اقدامی از سوی دولت انجام می‌شود در حقیقت با مشارکت و همکاری همه مدیران، معاونان و کارمندان ریاست جمهوری صورت گرفته است، گفت:‌ بنده در طول هفت ماه گذشته از تلاش مسئولین دولتی در سراسر کشور راضی بوده و از آنان تشکر می‌کنم.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه دولت در زمینه اقتصاد، فرهنگ،‌ سیاست داخلی و خارجی و مسایل اجتماعی گام‌های مهم و بزرگی را برداشته است، اظهار کرد: در حوزه سیاست خارجی ملت ایران دستاورد بزرگی را به دست آورد و امروز کسانی که در این حوزه قدم‌های استوار همراه با تدبیر برمی‌دارند، پشتوانه‌شان حمایت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری است.
رییس‌جمهوری خاطر نشان کرد: در زمینه اقتصادی نیز حرکت و مسیر دولت مسیر درستی بوده و این حاصل تدبیر، خرد، مشورت جمعی و تلاش تمامی اقتصاددانان کشور و مسئولین اقتصادی بوده که به دولت در این راستا کمک کرده و امروز نیز کمک می‌کند.
دکتر روحانی با اشاره به کاهش تورم نقطه به نقطه و تورم سالیانه درسال گذشته، گفت: سال گذشته به مردم قول داده بودیم که تورم را به 35 درصد می‌رسانیم و امسال نیز قول می‌دهیم که تا پایان سال تورم به 25 درصد کاهش پیدا کند، همچنین در زمینه اشتغال نیز بار سنگین و راه دشواری را پیش رو داریم و طبق اعلام مرکز آمار قدم‌های اولیه را در این زمینه برداشته و بیکاری اندکی کاهش پیدا کرده ولی تا رسیدن تا نقطه مطلوب راه طولانی در پیش داریم.
رییس‌جمهوری خاطر نشان کرد: امروز عده‌ای به اسم انتقاد به دنبال تخریب هستند و قلم و بیان آنها آزاد است و این به معنای وجود آزادی فضای نقد در کشور است؛ البته باید از آزادی به درستی استفاده کنیم.
دکتر روحانی افزود: امروز برخی قصد دارند تا دولت را به حاشیه‌ها مشغول کنند تا ما از اصل کار باز بمانیم، اما ما نباید خود را مشغول این حاشیه‌سازی‌ها کنیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه همه باید برای بهتر خدمت کردن نظر داده و راه بهتر را پیشنهاد کنند، گفت: همه باید برای بهره‌وری بیشتر به سهم خودشان تلاش کنند؛ استعداد، فکر و برنامه‌ریزی خود را در این زمینه به کار بگیرند و به مسئولان تذکر دهند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه انتقاد و پیشنهاد سازنده نه تنها خوب است، بلکه بیان آن وظیفه همه است، تصریح کرد: باید همدیگر را نقد سازنده کنیم تا کار بهتر و مفیدتر انجام شده و مردم را امیدوارتر کنیم.
رییس جمهوری با بیان اینکه در سال جاری برنامه سختی پیش‌رو داریم و ان‌شاءالله به اذن الهی و به لطف خداوند و به کمک مردم همه آنها را انجام می‌دهیم، گفت: بنده علی‌رغم مشکلات، بسیار به آینده امیدوارم و می‌دانم که با همت و تلاش و هوشیاری و وحدت مردم می‌توانیم در طی کردن مسیر موفق شویم.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه هیچ چیز بالاتر از وحدت و بدتر از تفرقه،‌ انشقاق و جدایی نیست، گفت: بیائید به هم نزدیک شویم و دل‌ها را پاک و صاف کنیم. اگر کسی خطای کوچکی کرده خطایش را بزرگ نکنیم و اگر خطا بوده آن را تبدیل به خیانت نکنیم و اگر خیانت کوچکی بوده آن را بزرگ و بزرگ‌تر نکنیم.
رییس جمهوری ادامه داد: چه خیری در جدایی،‌ انشقاق و فاصله وجود دارد؛ چه خاصیتی در آنها وجود دارد که بعضاً بازهم آن را دنبال می‌کنیم؛ ما باید به هم نزدیک شویم؛ همه ما ایرانی هستیم و باید برای ایران تلاش کنیم؛ همه ما مسلمان هستیم و باید برای اسلام و اجرای اخلاق محمدی(ص) تلاش کنیم؛ اگر دست به دست هم بدهیم و برادرانه در کنار هم باشیم دست خداوند نیز کنار ما خواهد بود.
دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد تا سال 93 سالی پر از خیر، برکت، وحدت، رشد، توسعه، شکوفایی و معنویت برای همگان بوده و در پناه الطاف امام زمان(عج) و امام هشتم(ع) روز به روز در مسیر پیشرفت و تعالی هرچه بیشتر کشور حرکت و به همدیگر کمک و به مسئولیت‌هایی که بر عهده داریم توجه کنیم.

شناسه خبر: 76448

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده