بازدید دکتر جهانگیری از بخش‌های مختلف حوزه معاون اول

دکتر جهانگیری از بخش‌های مختلف حوزه معاون اول رییس جمهور بازدید کرد و در فضایی گرم و صمیمی با کارکنان و مدیران این حوزه به گفتگو پرداخت.

شناسه خبر: 76447 -

شنبه 16 فروردين 1393 - 13:36

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه) با حضور در دفاتر و بخش‌های مختلف زیرمجموعه معاون اول رییس جمهور، ضمن تبریک سال نو و آرزوی موفقیت، از نزدیک در جریان وظایف، عملکرد و جزئیات مربوط به فعالیت هر بخش قرار گرفت.
معاون اول رییس جمهور پس از بازدید از دفاتر کمیسیون‌های مختلف دولت و گفتگو با کارکنان و مدیران این دفاتر، در جمع دبیران کمیسیون‌ها و دبیر هیأت دولت اظهار داشت: دبیرخانه‌های کمیسیون‌های هیأت دولت از مهمترین بخش‌ها در نهاد ریاست جمهوری هستند که مسئولیت خطیر و سنگینی بر دوش دارند.
دکتر جهانگیری با تأکید براینکه باید راهبردی دقیق در تمام دبیرخانه‌های هیأت دولت حاکم باشد، از دبیر هیأت دولت خواست با برگزاری جلسات مستمر و هفتگی با دبیران کمیسیون‌ها، سیاست‌های دولت و مواضع رییس جمهور را سرلوحه کار خود قرار دهند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با بیان اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برای دولت و کل نظام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تصریح کرد: دولت اصرار دارد که تمام بندهای این سیاست‌ها اجرا شود و برای این منظور لازم است برنامه‌ریزی دقیقی در کمیسیون‌های دولت انجام شود.
وی افزود: برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی لازم است هریک از کمیسیون‌های هیأت دولت برنامه‌ریزی لازم را در حوزه فعالیت‌های خود انجام دهند و با تعیین وظایف هر کمیسیون، زمینه دسترسی به اهداف مورد نظر فراهم شود.
معاون اول رییس جمهور بر لزوم بهره‌گیری از نظرات و دیدگاه‌های کارشناسان و صاحب نظران خارج از مجموعه دولت تأکید کرد و از دبیر هیأت دولت خواست نظرات مثبت و سازنده اساتید دانشگاه‌ها و صاحب‌نظران را در حوزه‌های مختلف جمع‌آوری کرده و در تدوین پیش نویس مصوبات مدنظر قرار دهند.
دبیر هیأت دولت نیز در این دیدار نوروزی به ارایه گزارشی از جهت‌گیری اصلی دفتر هیأت دولت مبنی بر انجام کار تخصصی و با کیفیت پرداخت و توضیحاتی در خصوص وظایف کمیسیون‌ها، اقدامات انجام شده و برنامه‌ریزی برای سال 93 ارائه کرد.
دکتر جهانگیری سپس با حضور در دفتر معاونت هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور ضمن گفتگو با کارکنان این معاونت، بر لزوم پیگیری و نظارت بر نحوه اجرای مصوبات دولت تأکید کرد و گفت: باید سازوکار صحیحی طراحی شود تا بازخورد مصوبات دولت مشخص باشد و هیأت دولت بتواند از میزان تحقق مصوبات و نحوه اجرای آنها آگاه گردد.
معاون اول رییس جمهور همچنین با تأکید بر ضرورت بازدیدهای دوره‌ای از دستگاه‌ها و بخش‌هایی که از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند خاطر نشان کرد: لازم است از برخی بخش‌ها به شکل دوره ای بازدید شود و گزارش عملکرد و نحوه اجرای مصوبات هیأت دولت به رییس جمهور و معاون اول ایشان گزارش داده شود.
وی افزود:‌ مصوبات هیات دولت نیازمند پیگیری و نظارت هستند و باید پس از تصویب، میزان تحقق و روند اجرایی شدن این مصوبات مورد پیگیری و نظارت قرار گیرد.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برنامه‌های دولت برای سال 93 گفت: دولت در تمام بخش‌ها و بخصوص بخش اقتصادی برنامه‌های جدی دارد و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها و برنامه‌ریزی برای خروج از رکود و کاهش تورم از جمله این برنامه‌هاست که امیدوارم با همت و تلاش همه کارکنان و مدیران دولت بتوانیم در این زمینه موفق باشیم.
دکتر جهانگیری در ادامه این بازدید عیدانه، در مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور حضور یافت و در جمع مدیران و کارکنان این مرکز گفت: مسائل روستاها از موضوعات بسیار مهمی است که باید در سال 93 بطور ویژه به آن پرداخته شود.
معاون اول رییس جمهور افزود: باید برنامه‌های اقتصادی و تولیدی روستاها را با جدیت پیگیری کنیم و همه دستگاه‌های اجرایی نیز باید در محدوده وظایف خود به مسائل و مشکلات روستاها رسیدگی کنند.
معاون اول رییس جمهور از رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خواست هماهنگی‌های لازم را با سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بعمل آورد تا در خصوص ثبت نام برای اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی به ساکنان روستاها اطلاع رسانی شود و هیچ روستایی نباشد که بدلیل فقدان امکانات و یا عدم اطلاع، از انجام ثبت نام باز بماند.
رییس مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز گزارشی از اقدامات انجام شده و اجرای برخی پروژه‌ها در سال 92 خبر داد و گفت: در سال 92 در بخش حمل و نقل و بیمه روستایی اقدامات خوبی انجام شد و در سال جاری نیز در زمینه های مختلف از جمله اشتغالزایی در روستاها برنامه‌ریزی لازم انجام خواهد شد.
دکتر جهانگیری ضمن بازدید از دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، با تاکید براینکه مبارزه با مصادیق فساد اقتصادی موضوعی مهم و جدی برای دولت است تصریح کرد: برای جلوگیری از مفاسد اقتصادی نیازمند کار جدی و هوشمند هستیم تا بتوانیم به موقع مانع از بروز تخلفات اقتصادی شویم.
وی افزود: اگر ممانعت و جلوگیری لازم از متخلفین اقتصادی صورت نگیرد، این تخلفات آثار مثبت کار دولت را از بین می برند بنابراین لازم است دبیرخانه با هوشمندی و با بهره گیری از افراد با تجربه و صاحب نظر بتواند دولت را در این زمینه یاری کند.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و دستور رییس جمهور مبنی بر مقابله با مفاسد اقتصادی گفت: در سال 93 باید بطور جدی تر و منسجم تر با متخلفین اقتصادی برخورد کنیم و گلوگاه های فساد را شناسایی و مسدود نماییم.
معاونت حقوقی رییس جمهور، اداره کل امور تصمیمات اجرایی و تدوین دفتر هیات دولت، دفتر خدمات مدیریت دفتر هیات دولت و دفاتر کمیسیونهای هیات دولت از دیگر بخشهایی بود که معاون اول رییس جمهور در آنجا حضور یافت و با کارکنان و مدیران این بخشها در خصوص وظایف و عملکردشان به گفتگو پرداخت.

شناسه خبر: 76447

- دیدارهای داخلی

- سخنراني ها

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده