رییس جمهوری در پایان بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره):

رفع دغدغه مردم در حوزه سلامت از اولویت‌های دولت است

رییس جمهوری صبح امروز (جمعه) از بیماران بخش عمومی بستری در ساختمان استاد نفیسی بیمارستان امام خمینی (ره) تهران عیادت کرد.

شناسه خبر: 76428 -

جمعه 15 فروردين 1393 - 15:17

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید از بیماران احوال‌پرسی و با اهدای گل و شیرینی از آنان عیادت کرد.
رییس جمهوری پس از عیادت از بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) در جمع وزیر، معاونان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی امام خمینی (ره) گفت: نظام سلامت در کشور باید در جایگاهی قرار گیرد که علاوه بر حفظ شأن مردم بزرگ ایران موجب رونق گردشگری سلامت کشور شود.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه امنیت، آموزش و نظام سلامت دغدغه اصلی مردم ایران است، افزود: یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت یازدهم رفع نگرانی مردم در حوزه سلامت است و امیدواریم در سال 1393 جایگاه بهداشت و درمان درکشور بیش از پیش ارتقا یابد.
رییس جمهوری با بیان اینکه حل مسایل مربوط به نظام سلامت کشور با وجود عزم دولت و اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها در کوتاه مدت میسر نیست، خواستار حضور همه مردم به ویژه خیرین در این حوزه شد.
دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید سرمایه‌گذاری بیشتری در امر بهداشت به منظور پیشگیری از بروز و گسترش بیماری انجام شود، از تغذیه سالم، ورزش و حل دغدغه‌های اجتماعی و کم کردن فشار روانی به عنوان راهکارهایی برای از بین بردن زمینه‌های بیماری یاد کرد.
رییس‌جمهوری همچنین بر بهره‌برداری درست از امکانات و تجهیزات پزشکی با توجه به نیاز کشور به واردات آنها از خارج تأکید کرد و گفت: بدون شک کاهش فشارهای روانی، ارتباط مثبتی با روند بهبود بیمار دارد و در این زمینه ارتباط خوب پزشک با بیمار و هماهنگی بخش‌های مختلف بیمارستان با یکدیگر بسیار موثر است.
دکتر روحانی سپس با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) با توجه به قدمت، امکانات و ظرفیتش می‌تواند در جایگاهی قرار گیرد که مایه مباهات و افتخار کشور باشد، گفت: این بیمارستان با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از پیش تجهیز خواهد شد تا در خدمت مردم گوشه و کنار ایران اسلامی باشد.
رییس‌جمهوری ادامه داد: جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری به رسالت خود جامه عمل پوشاندند و امروز نیز کشور نیازمند همین روحیه است تا فرهنگ نوع دوستی و خیّر بودن بیش از پیش در جامعه جاری و ساری شود.
پیش از این نشست و در آخرین روز از تعطیلات نوروز 1393 رییس جمهوری با حضور در بخش عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) از بیماران بستری در این بیمارستان عیادت کرد.
دکتر روحانی در این دیدار صمیمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید با حضور بر بالین بیماران به صورت جداگانه جویای احوال آنان شد و دستوراتی برای حل مشکلات آنها صادر کرد.

شناسه خبر: 76428

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده