در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) انجام شد:

بازدید رییس جمهور از مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان

رییس‌جمهوری صبح امروز و همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) ضمن حضور در مرکز توانبخشی و نگهداری سالمندان «مهرورزان» در ولنجک تهران از سالمندان مستقر در این مرکز عیادت کرد.

شناسه خبر: 76426 -

پنجشنبه 14 فروردين 1393 - 12:21

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این بازدید که در فضایی غیررسمی و صمیمی انجام شد ضمن گفتگو با مسئولان و سالمندان حاضر در این مرکز از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه‌های این قشر از جامعه قرار گرفت.
دکتر روحانی سپس در مراسم عزاداری که به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت حضرت صدیقه کبری (س) که با حضور سالمندان انجام شد، حضور یافت.
در این مراسم عزاداری، حجت‌الاسلام والمسلمین رستگاری در بیاناتی به شرح مصائب دخت گرامی پیامبر (ص) پرداخت.
دکتر حسن روحانی رییس جمهوری سپس در جمع خبرنگاران گفت: دیدار من از این مرکز توانبخشی و مراقبت از سالمندان، یک دیدار نمادین است و مردم می‌توانند با حضور در این مراکز و عیادت از سالمندان و کسانی که دچار کهولت سن شده‌اند، نیازهای عاطفی آنها را برطرف کنند.
رییس جمهوری با تأکید بر اینکه همه ما اعضای یک جامعه هستیم، از کمک بیشتر دولت برای حمایت از این مراکز خبر داد و از تلاش خیّران در کمک به کسانی که نیازمند کمک و یاری هستند، قدردانی کرد.
دکتر روحانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام اقتصاد، فرهنگ، عزم ملی و مدیریت جهادی، اساس فرهنگ را اخلاق، ادب، محبت و نوع دوستی توصیف کرد و گفت: مسایل اجتماعی دارای اهمیت زیادی است و باید افرادی که دچار آسیب شده‌اند، احساس کنند که دیگر اعضای جامعه در کنار آنها هستند.
وی به راه و رسم زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) در دستگیری از مردم و رفع مشکلات افراد جامعه اشاره کرد و گفت: بزرگداشت ائمه اطهار (ع) و فاطمه اطهر (س) با پاسداری از آرمان‌های آنها تحقق می‌یابد.
رییس جمهور گفت: عزاداری در کنار سالمندان عزیز و اقشاری که نیاز به همدردی برای تسکین آلام خود دارند، به ویژه در ایامی که به نام بزرگان دین ثبت شده دارای معنویت بیشتری است.

شناسه خبر: 76426

- دیدارهای داخلی

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده