رئیس جمهور در جزیره کیش تأکید کرد:

برای حفاظت از منافع ملت، هر هزینه‌ای را می‌پردازم

دکترحسن روحانی رییس جمهوری عصردوشنبه (یازدهم فروردین) درجمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور و خبرنگاران اعلام کرد: با هرجناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند خواهم ایستاد.

شناسه خبر: 76422 -

سه شنبه 12 فروردين 1393 - 13:23

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است و مسئولیت چنین دولتی از دولت حزبی به مراتب سخت‌تر است چراکه باید پاسخگوی همه جناح‌ها باشد.
رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نامگذاری سال جدید (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی) توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره‌ای جز برطرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.
رئیس جمهور ادامه داد: تجربه ایران در طول سالها ما را به چنین درکی از مدیریت نزدیک کرده است.
دکتر روحانی افزود: مدیریت جهادی، رقابت با سایر کشورها در زمینه پیشرفت و توسعه می‌باشد و لازمه چنین توفیقی به کاربردن تلاش مداوم، پیگیر و جامع توام با ایثار و از خود گذشتگی است.
رییس جمهور اظهار کرد: دولت زمینه تحقق مدیریت جهادی را با اتخاذ سیاست خارجی آرامش بخش فراهم آورده است؛ چراکه در دنیای کنونی، مدیریت اقتصادی از سیاست خارجی و سیاست خارجی از سیاست داخلی جدا نیست.
دکتر روحانی ادامه داد: البته هر سه در گرو فرهنگ پویا است، فرهنگی که امیدبخش و نشاط آفرین باشد.
رئیس جمهور با اشاره به مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی با کسانی که با ما سر ناسازگاری دارند، باعقلانیت و برنامه در چارچوب مصالح ملی روبرو می‌شود. البته در برابر متجاوز به حقوق ملت قاطعانه مقابله خواهد کرد.
دکتر روحانی افزود: یکی از ثمرات این سیاست خارجی، توفیق در مذاکرات هسته‌ای و تصویب پیشنهاد ایران در مجمع سازمان ملل در زمینه مقابله با خشونت و افرط گرایی بوده است؛ پیشنهادی که به رغم فضاسازی دشمنان ایران به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای جهان قرار گرفت.
کیش باید سرزمین نمونه گردشگری حلال شود
رییس شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی انتظار می‌رود مناطق آزاد کشور نقش متناسب با توانمندی خود ایفا کنند. هفت منطقه آزاد می‌توانند در مواردی به مناطق نمونه توسعه در کشور تبدیل شوند؛ چرا که از مقررات دست و پاگیر و قوانین محدودکننده رنج نمی‌برند.
دکتر روحانی در پایان ابراز امیداواری کرد: خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند. کیش به سرزمین نمونه گردشگری حلال تبدیل شود. چابهار، ایران را به جهان پیوند زند. ماکو نقش محور تجاری ایران و ترکیه را ایفا کند. ارس پل ارتباطی میان کشورمان و قفقاز شود. انزلی ایران و کشورهای ساحلی خزر و حتی شرق دور را به هم بپیوندد و سرانجام قشم صنایع نفت و گاز را رونق بخشد.

شناسه خبر: 76422

- سفرهای داخلی

- مصاحبه ها

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده