در نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید صورت گرفت

تأکید رییس جمهوری بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 93

نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، صبح امروز به ریاست رییس جمهوری تشکیل شد.

شناسه خبر: 76409 -

يکشنبه 10 فروردين 1393 - 16:20

در این جلسه مراحل اجرایی قانون بودجه سال 1393 در موضوع ثبت نام از خانوارهای نیازمند متقاضی دریافت یارانه نقدی مطرح شد و طرح مدیریت انرژی با استفاده از ظرفیت‌های مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین گزارشی از بیانیه‌های صادر شده توسط هنرمندان، دانشگاهیان و شخصیت‌های ورزشی و فرهنگی در خصوص تشویق مردم به عدم دریافت یارانه نقدی نیز به جلسه ارائه شد.
در ادامه جلسه گزارش مرکز آمار ایران در خصوص کاهش تورم سالانه مطرح شد. بر اساس این گزارش، افزایش شاخص کل قیمت‌ها نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 19.6 درصد می‌باشد که نسبت به همین رقم در ماه قبل (22 درصد) کاهش شدیدی یافته است. به این ترتیب برای نخستین بار در سال‌های اخیر، در اسفندماه جهش تورمی قیمت‌ها وجود نداشته و اقتصاد کشور شاهد ثبات و آرامش در سطح عمومی قیمت‌ها بوده است.
رییس جمهوری با توجه به این گزارش بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 1393 و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تأکید کردند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز موظف شد گزارشی از وضعیت اجرای قانون واگذاری سهام عدالت به مردم را در جلسه آتی ارائه نموده و پیشنهادهای آن وزارتخانه برای رفع مشکلات موجود را مطرح نماید.

شناسه خبر: 76409

- جلسات

- دولت یادهم و دوازدهم

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده