دکتر جهانگیری در جریان بازدید از بیمارستان شهید باهنر کرمان:

در مرحله دوم طرح هدفمندی، برای بخش سلامت هدف‌گذاری مناسبی شده است

معاون اول رییس جمهور از بخش درمان و سلامت به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت در سال 93 یاد کرد و گفت: خوشبختانه برای بخش سلامت در سال 93 منابع خوبی دیده شده و در مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها برای این بخش هدف‌گذاری مناسبی صورت گرفته است.

شناسه خبر: 76391 -

يکشنبه 10 فروردين 1393 - 09:23

دکتر اسحاق جهانگیری روز شنبه 93.1.2 در ادامه سفر خود به استان کرمان و در جریان بازدید از بیمارستان شهید باهنر کرمان گفت: در پایان سال 92 با وجود محدودیت‌های فراوان، به دستور رییس جمهور اعتبار مناسبی به بخش درمان کشور اختصاص یافت و مجلس شورای اسلامی نیز یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده در سال 93 اضافه کرد و قرار شد در بخش درمان و سلامت مناطق کوچک و روستایی هزینه شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه‌های دولت برای ایجاد تحول در نظام سلامت و درمان کشور افزود: جامعه پزشکی و پرستاری کشور، خود را برای انجام کاری بزرگ و ارائه خدماتی مطلوب به مردم در سال 93 آماده کنند.
دکتر جهانگیری در ادامه بیمارستان شهید باهنر کرمان را یکی از کانون‌های اصلی درمان در کرمان توصیف کرد و افزود: باید برای توسعه این بیمارستان کاری انجام شود؛ بنابراین مسوولان استان باید با جدیت موضوع تکمیل این بیمارستان را دنبال کنند.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی دولت برای اجرای فاز دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها، از مردم خواست با توجه به شرایط اقتصادی کشور، بطور داوطلبانه از دریافت یارانه انصراف دهند تا دولت بر اساس تکلیف قانونی خود بتواند به افراد نیازمند و متقاضی، کمک بیشتری کند.
دکتر جهانگیری گفت: بر اساس آخرین آمار در بهمن سال گذشته، 77 میلیون و 384 هزار نفر در کشور یارانه دریافت کرده‌اند که این تعداد بیشتر از جمعیت ایران است و اگر جمع قابل توجهی از این آمار حذف شود، منابع حاصل از این محل می‌تواند برای کارهای مهم کشور ذخیره شود.
وی اظهار کرد: معتقد هستیم که باید به طبقه نیازمند جامعه مانند افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و اینگونه نهادهای شناخته شده یارانه بیشتری پرداخت و امنیت عذایی آنها تأمین شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه میزان مصرف انرژی در کشور ما بالاست و چهار برابر متوسط جهانی استد، افزود: سالانه حدود 42 هزار میلیارد تومان پول یارانه‌ها بین مردم توزیع می‌شود که طبق قانون باید 50 درصد درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی بین نیازمندان توزیع شود که اکنون صد درصد این پول توزیع می‌شود.
دکتر جهانگیری بیان کرد: از اواخر سال 89 همزمان با آغاز هدفمندی یارانه‌ها تا اسفند گذشته، 93 هزار میلیارد تومان درآمد ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی بوده که باید نیمی از آن بین مردم توزیع می‌شده در حالی که 135 هزار میلیارد تومان در این مدت بین مردم توزیع شده است.
وی با تأکید بر اینکه گام دوم طرح هدفمندی یارانه‌ها باید با جدیت اجرا شود، به مشکلات بخش سلامت اشاره کرد و گفت: مردم هزینه‌های سنگینی را برای درمان پرداخت می‌کنند و درمان یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم تبدیل شده که امیدواریم در مرحله دوم طرح هدفمندی مشکلات زیادی در این بخش مرتفع شود.
وی اظهار کرد: دولت یازدهم در آغاز کار خود با مشکلات و مسایل مهمی در سطح کلان و بخش های مختلف روبرو بود و برای برون رفت از این مشکلات فرصت اشتباه و خطا وجود نداشت.
دکتر جهانگیری افزود: کار دولت با جدیت، سرعت و دقت پیش رفت و در سیاست خارجی تدبیر چاشنی تصمیم‌گیری‌ها شد و در اقتصاد کلان که با رکود روبرو بودیم اقدامات مناسبی برای انجام شد.
معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: در هفت ماهه فعالیت دولت یازدهم در سال 92 تمرکز بر سیاست خارجی بود و با حماسه سیاسی که مردم رقم زدند رویکرد دنیا با مردم ایران تغییر کرد و فضای بین‌المللی قدری آرام شد و امیدواریم بتوانیم از حقوق ملت دفاع کنیم.
گفتنی است معاون اول رییس جمهور از بخش‌های جراحی عمومی، اعصاب، ساختمان جدید در حال احداث و سایر بخش های بیمارستان شهید باهنر کرمان بازدید و در فضایی صمیمانه از بیماران بستری عیادت کرد.

شناسه خبر: 76391

- سفرهای داخلی

- معاون اول

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده