معاون اول رییس جمهور در در دیدار جمعی از مدیران صنعتی و اداری شهرستان سیرجان:

دولت با نگاه ویژه بر اقتصاد و فرهنگ، به دنبال توسعه و اعتلای کشور است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت: اقتصاد و فرهنگ، پیشرفت و اقتدار نظام را تضمین می‌کنند و تلاش دولت بر این خواهد بود که با نگاه ویژه به این دو مقوله، توسعه و اعتلای کشور را رقم بزند.

شناسه خبر: 76373 -

شنبه 9 فروردين 1393 - 18:01

دکتر اسحاق جهانگیری در جریان سفر به استان کرمان و در نخستین روز از سال 93، در دیدار جمعی از مدیران صنعتی و اداری شهرستان سیرجان در مجتمع سنگ آهن گل گهر، اظهار داشت: عملکرد هفت ماهه دولت نشان داد که می توان در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت کرد و دولت باید به گونه ای سیاست‌گذاری کند که تورم از اقتصاد کشور بیرون رود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به رشد منفی اقتصاد در چند سال گذشته افزود: دنیا رشد 8 درصدی را تجربه کرده و ما نیز باید شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که الزامات رشد 8 درصدی محقق شود.
وی با تأکید بر اینکه فضای رقابت تعیین‌کننده‌ترین فضای اقتصادی است و زمانی در اقتصاد موفق خواهیم بود که مردم میدان‌دار باشند، گفت: در فضای رقابتی همه استعدادها به کار می‌افتد و استفاده بهینه از منابع در این فضا بصورت جدی نمایان می‌شود.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فراوان اقتصادی و معدنی استان کرمان تصریح کرد: بهترین ذخیره سنگ آهن و مس در این استان وجود دارد و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این راستا توانسته زمینه پیشرفت در این عرصه را فراهم کند.
معاون اول رییس جمهور حمایت از تولید داخلی را برای موفقیت کشور ضروری خواند و افزود: اگر استفاده از اجناس داخلی به یک فرهنگ تبدیل شود کمک بسیار بزرگی به توسعه کشور خواهد بود. کشورهای پیشرفته نیز با استفاده از تولیدات داخلی توانسته‌اند به نقطه پیشرفت دست یابند.
استاندار کرمان نیز در این نشست، توجه به اقتصاد و فرهنگ که در شعار امسال رهبر معظم انقلاب مطرح شده را از اولویت‌های برنامه‌های مدیریت استان کرمان برشمرد و گفت: خوشبختانه زمینه تحقق این امر در کرمان فراهم است.

شناسه خبر: 76373

- سفرهای داخلی

- معاون اول

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده