به دنبال بازدید از مجتمع شهدای انقلاب در نخستین روز سال 93:

رییس جمهوری بر پیگیری جدی مشکلات نوجوانان تحت پوشش بهزیستی تاکید کرد

رییس‌جمهوری در پی بازدید خود از مجتمع خدمات بهزیستی شهدای انقلاب در نخستین روز سال 1393، صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار نوروزی برخی از وزرا و معاونین آنان که علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونین وی نیز حضور داشتند بر پیگیری جدی مشکلات نوجوان این مجتمع تأکید کرد.

سه شنبه 5 فروردين 1393 - 16:15

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار، بازدید از شیرخوارگاه شبیر و مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب و گفت‌وگو با نوجوانان این مجتمع را در نخستین روز سال 93 بسیار تأثیرگذار توصیف کرد و گفت: در این دیدار تعدادی از نوجوانان در خصوص مشکلات خود پس از ترخیص از این مراکز نکاتی را مطرح کردند که برخی از آنها قابل تأمل بود و مسئولان باید در جهت رفع دغدغه‌های این فرزندان کشور اهتمام داشته باشند.
رییس‌جمهوری همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ اکرام ایتام در کشور در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ نام گرفته است، گفت: در این راستا باید فرهنگ سرپرستی و تحت تکفل قرار دادن فرزندان و نوزادان بی‌سرپرست را در بین مردم ترویج کنیم تا همه نسبت به انجام این اقدام خداپسندانه ترغیب شوند.
دکتر روحانی با اشاره به روایات و احادیث گوناگون در مورد احسان به ایتام و انجام امور خیریه گفت: باید عواطف مذهبی مردم به سمت انجام اعمال و امور خیر اجتماعی سوق داده شود.

شناسه خبر: 76216