معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نشستی با سازمان‌های مردم نهاد:

زنان در جامعه و خانواده باید بیشترین کارآمدی و تأثیر را داشته باشند

اولین نشست معاونت امور زنان و خانواده با سازمان‌های مردم نهاد امروز (شنبه) با حضور شهیندخت مولاوردی، در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

شنبه 12 بهمن 1392 - 15:07

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تبریک آغاز سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به ارتباط جامعه مدنی و سازمان‌های مردم نهاد اشاره کرد و گفت: جامعه مدنی مانند یک نیروی اجتماعی می‌تواند توسعه، دموکراسی و صلح پایدار را برای جامعه فراهم کند، اگر انسداد و انقباض در مسیر فعالیت‌های این سازمان‌ها به وجود بیاید، شادابی و پویایی این سازمان‌ها و جامعه مدنی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.
مولاوردی با بیان اینکه ضعیف و نحیف شدن جامعه مدنی به دنبال خود فربه شدن و گسترش نفوذ دولت در کلیه عرصه‌ها را بدنبال دارد، گفت: اگر می‌خواهیم گذار فعالیت موفقیت‌آمیز را از یک جامعه مدنی نحیف به جامعه مدنی پویا و شاداب داشته باشیم، باید برای این سازمان‌ها ارزش و اهمیت قائل باشیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: می‌توانیم با ایجاد تغییر نگاه‌ها در دولت و در سازمان‌های مردم نهاد و بوجود آوردن قوانینی جدید با کمک مجلس شورای اسلامی، مشارکت و همکاری لازم در این خصوص را فراهم کنیم.
مولاوردی سازمان یافتگی، غیر حکومتی بودن، غیر انتفاعی و غیر سیاسی بودن را از مشخصات سازمان‌های مردم نهاد برشمرد و تصریح کرد: وظیفه ما شناسایی این ظرفیت‌ها و آشنایی و شناخت کامل از امکانات موجود و توان‌افزایی و نظارت بر مراحل برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های این سازمان‌ها می‌باشد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیشینه فعالیت‌های غیر دولتی در کشور، ابراز امیدواری کرد، برنامه‌ریزی‌های لازم برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود بر سر راه فعالیت‌های اجتماعی حوزه زنان و خانواده صورت گیرد.
وی تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف و ماموریت‌های خود در موضوعات مختلف گروه‌های خاصی از زنان، کارگروه‌هایی را تعریف کردیم، هدف ما از این اقدام استفاده از ظرفیت‌های موجود خارج از مجموعه معاونت امور زنان است و در این خصوص از صاحبنظران و فعالان سازمان‌های مدنی و نهادهای مدنی و غیر دولتی و کسانی که اعلام آمادگی برای پیشبرد برنامه‌های اینچنینی دارند دعوت می‌کنیم که در نهایت به وسیله آن به برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت زنان و خانواده بپردازیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه توانمندسازی زنان در حوزه سیاسی و سایر حوزه‌ها و برطرف کردن چالش‌هایی همچون ضعف دسترسی زنان به فعالیت‌های سیاسی، مد نظر معاونت امور زنان و خانواده است، گفت: چشم‌انداز ما تحقق تعادل و توازن جنسیتی در تمامی جنبه‌های زندگی زنان است و سعی خواهیم کرد زنان بتوانند در جامعه و خانواده بیشترین کارآمدی و تأثیر را داشته باشند.

شناسه خبر: 74495